in ,

DeepBrain Chain (DBC) Nedir? Nasıl Alınır?

DeepBrain Chain; sonsuz ölçeklenebilir, dağıtılmış, yüksek performanslı bir bilgi işlem ağı oluşturmak ve AI+metaverse çağında en önemli bilgi işlem altyapısı sağlamak üzere oluşturulmuş bir projedir. 

Toplamda üç önemli parçadan oluşan DeepBrain Chain, yüksek performanslı bilgi işlem ağı, blok zincir ana ağı ve GPU bilgi işlem ana ağı olmak üzere 3 farklı ağ bulundurmaktadır. Yüksek performanslı bilgi işlem ağı resmi olarak 2018’in sonunda başlatıldı. Onun hemen ardından blockchain ana ağı 29 Mayıs 2021’de ve GPU bilgi işlem ağı 22 Kasım 2021 tarihinde başlatıldı. 

DeepBrain Chain ana ağı, Polkadot Substrate’e dayalı olarak geliştirilmiştir. Blok zincir endüstrisinde büyük ölçekli performansa ulaşan birkaç bilgi işlem projesinden biri olan DeepBrain Chain, bir yapay zeka sistemi ve akıllı bir ekonomi sistemine sahip. 

DeepBrain Chain Ekibi

DeepBrain Chain’in CEO’luk görevini He Yong yürütmektedir. AI Baş sorumlusu ve Blok zincir Araştırma Merkezi İcra Başkan Yardımcısı Dongyan Wang, Kıdemli Ürün Yönetim Direktörü Jason Pai, CMO ise Chuanfeng Lee’dir. 

DeepBrain Chain Destekçileri

Projenin destekçileri ve yatırımcıları arasında GOBI Partners, CollinStar, Blockchain Ventures, GBIC, Bite International Capital gibi önemli şirketler bulunmaktadır. 

DeepBrain Chain Özellikleri 

DeepBrain Chain, gücünü blok zincir teknolojisinden alan ilk yapay zeka platformlarından biridir. DeepBrain Chain platformu merkeziyetsiz, kayıp maliyet ve gizlilik koruması olarak tanımlanıyor. DeepBrain Chain, yapay zeka modellerini eğitirken ve yapay zeka işlemeyi gerçekleştirirken kuruluşların zamandan ve paradan tasarruf etmesine olanak tanıyor. 

Ağ üzerindeki işlemler, NEO ve DBC olarak bilinen platformun yerel tokenine dayalı akıllı sözleşmeler kullanır. Madenciler hesaplama yaptıklarında ise DBC ile ödüllendirilirler. 

DeepBrain Chain Nasıl Çalışır? 

DeepBrain Chain, satıcıların ve alıcıların merkeziyetsiz bir veri ticaret platformunda etkileşim kurmalarına olanak tanır. Bu platform üzerinde, satıcılar verilerini eğitilmek ve daha sonra bilgi işlem motorları tarafından çalıştırılmak üzere anonim node’lara gönderebilirler. 

kripto blockchain

Projenin alt katman blok zinciri, platformun yönetilmesine yardımcı olur. Bu alt katman blok zinciri, bir Matrix platformudur ve yüksek performanslı eş zamansız mimari kullanır. Aynı zamanda çok zincirli bir yapıya sahip olan alt katman, iki katmanlı taşıma protokolü veya şifreli taşıma protokolü kullanır. Proje aynı zamanda Yetkilendirilmiş Hisse Kanıtı (DPOS) ve Önem Kanıtı (POI) karışımı bir mekanizma kullanır. 

DBC, öncelikle yapay zeka eğitimi, modelleme, bilgi işlem, algoritmalar ve veriler için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Örneğin, bir görüntü tanıma çözümü uygulamak isteyen küçük bir kuruluş, kendi sistemini oluşturmak için gerekli bileşenleri satın almaya kıyasla zamandan ve paradan tasarruf etmek ve aynı zamanda yapay zekasını eğitmek için DeepBrain Chain kullanmayı seçebilir. 

DBC İstatistikler

Platformun yerel kripto para platformu DBC’nin toplam 10 milyar arzı bulunmaktadır. Projenin dolaşımdaki arzı ise 3 milyar 200 milyondur. DBC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,65 dolar seviyesini 9 Ocak 2018’de görürken en düşük seviyesini ise 0,00035 dolar ile 13 Mart 2020’de görmüştür. 

DBC Nasıl Alınır? 

DBC, toplamda 3 farklı kripto para alım satım platformu üzerinde listelenmektedir. Bu platformlar Huobi, Gate.io ve Bitbns’dir. Bu platformlar üzerinden kolaylıkla DBC alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Metamask ve NEAR arasında İş Birliğini Sağlayan Yenilik: NETH

funding round

Aralık Ayının Fundrasing Etkinlikleri-2