in , , ,

Decentraland vs The Sandbox Karşılaştırması

Kullanıcılara sunacak birçok özelliği olan bu iki oyun; oynanış, ödüllendirme ve erişilebilirlik açısından farklılık gösterirler. Makalemizde, Decentraland’in mi The Sandbox’ın mı sizin için daha uygun olduğuna karar verebilmeniz için bu iki oyunu karşılaştıracağız.

Decentraland Nedir?

Decentraland, metaverse’teki en ayrıntılı oyunlarından biridir. Bu sanal oyunun hedefi, dijital ortamdaki yaşamı somutlaştırmaktır. Oyunu oynamak için bir arsa satın almanız veya kiralamanız gerekir. Bu arsa üzerinde bir sanal dünya oluşturabilir ve bu deneyimi oyundaki diğer kişilerle paylaşabilirsiniz.

The Sandbox Nedir?

The Sandbox, metaverse deneyimi sunan başka bir sanal gerçeklik oyunudur. Oyuncular bir araziye sahip olduklarında oyun, kullanıcıların dijital varlık ve sanal gerçeklik deneyimi oluşturmalarına olanak tanır.

Decentraland vs The Sandbox Karşılaştırması

Oynanış

Decentraland, oynanışı open-ended bir oyundur. Bu, her oyuncunun kendi oyun içi deneyimini yaratma şansı olduğu için birden fazla deneyim olabileceği anlamına gelir. Hayal gücünüz ve yaratıcılığız için eşsiz bir deneyimdir.

The Sandbox’ta her sezon birden fazla deneyim alanı bulunur. Multiplayer ve singleplayer deneyim alanları mevcuttur. Her ne kadar The Sandbox’ın oynanışı da yaratıcılıkla dolu olsa da Decentraland’ın heyecan vericiliğiyle karşılaştırılamaz. The Sandbox, oyuncuya göre değişen bir oynanış sunmasına rağmen, Decentraland gibi eşsiz bir deneyim oluşturmanıza tamamen izin vermez.

Oynanış açısından en iyi oyun: Decentraland

Ödüllendirme

Decentraland’de para kazanmanın en kolay yolu arsa satın almak ve kâr için arsanızı NFT pazarına çevirmektir. Oyuncular kendilerine ait alanları diğer oyunculara kiralayabilir ve geliri toplayabilirler. Decentraland’in tek dezavantajı, oyunda alınan ilk arsanın oldukça maliyetli olmasıdır.

The Sandbox’ın da benzer bir para kazanma şekli vardır. İyi yanı, NFT’lerinin Decentraland kadar maliyetli olmamasıdır. The Sandbox sezon olarak açılan bir metaverse’tür. Kullanıcılar sezonlarda burada yer alan Alpha deneyimleri deneyimler. Haritada yer alan tüm deneyimleri deneyen kullanıcılar ise her sezon farklı şekillerde ödüllendirilir. Bu, oyundan para kazanmayı Decentraland’de olduğundan daha kolay hale getirir.

Para kazanma açısında en iyi oyun: The Sandbox

Erişilebilirlik

Decentraland oldukça kolay ulaşılabilir bir oyundur. Oyunu oynamaya başlamak için Decentraland’in yerel token’ı olan MANA sahibi olmanız gerekir. MANA satın alabilmeniz için Coinbase veya Huobi Global gibi platformları destekleyen bir cüzdana ihtiyacınız vardır.

Ceek (CEEK)

The Sandbox’a erişmek Decentraland’den daha kolaydır. Yalnızca Google e-postanızı kullanarak oturum açabilir ve platform sayesinde aynı e-posta adresiyle bir cüzdan oluşturabilirsiniz.

Erişilebilirlik açısından en iyi oyun: The Sandbox

Hangisini Oynamalıyım: The Sandbox mı Decentraland mi?

Hem The Sandbox hem Decentraland, oldukça büyüleyici çoklu evren (multiverse) oyunlarıdır. Ancak her ikisinin de artıları ve eksileri vardır. Örneğin, Decentraland’in daha eğlenceli ve heyecanlı bir oynanışı varken oyunu oynamaya başlamak çok pahalıya mal olur. Öte yandan, The Sandbox daha uygun fiyatlı ve kolay erişilebilirken oynaması o kadar eğlenceli olmayabilir. Günün sonunda, heyecan verici bulduğunuz oyun sizin için en iyi seçimdir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Ethereum Fiyatı 1.100 Dolar Seviyesini mi Test Edecek?

PancakeSwap

PancakeSwap’ta Farming ve Staking Nasıl Yapılır?