in , ,

Decentraland (MANA) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

Decentraland (MANA), Decentraland Vakfı tarafında kurulan, ortak bir sanal dünyayı işletmek için küresel bir kullanıcı ağını teşvik etmeyi amaçlayan Ethereum tabanlı bir metaverse projesidir.

Decentraland kullanıcıları, bu sanal dünyayı keşfederken, etkileşimde bulunurken ve oyun oynarken dijital gayrimenkul alıp satabilir.

Decentraland’deki operasyonları iki farklı türde token bulunmaktadır.

  • LAND: Dijital gayrimenkulü temsil eden arazi parsellerinin sahipliğini tanımlamak için kullanılan bir NFT.
  • MANA: LAND satın alımlarının yanı sıra Decentraland’da kullanılan sanal mal ve hizmetleri kolaylaştıran bir kripto para birimi.

Decentraland (MANA) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

Decentraland Ekim 2021’de parabolik yükselişinin ardından 2021 yılındaki boğa koşusunun dördüncü çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.09$’a ulaştı. Ancak bu seviyelerde tutunamadı. 1 Ocak 2022’de MANA, 3,35$’dan işlem gördüm ve 0,60$’dan en düşük seviyesine ulaştı.

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından 36. sırada yer alan Decentraland (MANA) Metaverse token’ları arasında ise ApeCoin’in ardından 2. sırada yer alıyor.

Ayı sezonuna girmemiz nedeniyle metaverse “hype”ı da yatırımcılar arasında geçici olarak son buldu, dolayısıyla metaverse token’ları ağır yara aldı. Buna karşın, yüksek profilli girişim sermayeleri metaverse yatırımlarına devam etmekten çekinmiyor.

En popüler girişim sermayesi şirketleri arasında yer alan Animoca Brands, haziran ayında metaverse sektöründeki satın alma hedeflerini genişletmek için ek kaynaklar sağladı. Şirket haziran ayında yaptığı açıklamada, Liberty City Ventures, Kingsway Capital, Alpha Wave Ventures, 19T, SG Spring Limited Partnership Fund ve diğer kurumlar tarafından desteklenen 5.9 milyar dolarlık bir ön değerlemeyle 75.32 milyon dolarlık bir finansman turunu sonlandırdığını duyurmuştu.

Animoca, yeni sermayenin, “açık metaverse” konseptini ilerletmek için stratejik satın alımlar, ürün geliştirme ve fikri mülkiyet lisanslarını finanse edeceğini belirtti.

Ayı piyasasının varlığına rağmen, Animoca Brands bu yıl portföyünü genişletmeye devam ediyor. Nisan ayında Animoca Brands, video oyun yayıncıları Eden Games ve Darewise Entertainment’ı satın almıştı. The Sandbox (SAND), Animoca Brands’in yan kuruluşu olamkla beraber, metaverse endüstrisinin ilerlemesinde öncü bir rol oynamıştır.

Girişim sermayelerinin metaverse sektöründeki yatırımlarına devam ettiği düşünülürse, ayı sezonun sonlanmasıyla beraber metaverse token’larında hareketlenmelerle karşılaşabiliriz. Ancak elbette tek engel ayı sezonu değil. Küresel ekonomi verileri de göz ardı edilmemelidir. ABD ekonomisi, bu yılın ilk çeyreğinin ardından ikinci çeyrekte de daralarak teknik olarak resesyona girmiş bulunuyor. FED’in alacağı kararlar takip edilmelidir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizleri | 20.10.2022

Shardeum, Seed Fundraising ile 18 Milyon Dolar Topladı!