içinde ,

Dave the Wave’nin Bitcoin Fiyat Tahmini!

BTC

Mayıs 2021’deki Bitcoin çöküşünü doğru bir şekilde adlandırmasıyla tanınan, yakından takip edilen kripto analisti Dave the Wave, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerini izlemesi için gerçekçi bir fiyat yolu belirliyor.

Dave the Wave olarak bilinen takma adlı analist, Twitter’daki 105.000 takipçisine, 2023’ün sonunda 70.000 dolar seviyesini kırmadan önce Bitcoin’in önümüzdeki bir yıl boyunca ortalıkta dolanacağı potansiyel bir senaryo öngördüğünü söylüyor.

“Bitcoin ileriye gidiyor, böyle bir şey beni şaşırtmaz…”

Dave the Wave’in grafiğine dayanarak, BTC’nin 2024 yılının mayıs veya haziran aylarında veya bundan yaklaşık iki yıl sonra 200.000 $ civarında yeni bir zirveye ulaşabileceğine inanıyor.

Yakın vadede, kripto analisti, Bitcoin’in şu anda bir dip oluşturmak için çalıştığını söylüyor. Dave the Wave, BTC’nin mevcut fiyat hareketini, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamadan sıçramadan önce azalan bir üçgen modelinden ayrıldığı 2018 ile karşılaştırıyor.

Karşılaştırmaya göre, BTC zaten dibe vurma ve destek bulma sürecinde olabilir. Dave the Wave:

“Grafikten uzaklaşmak ve haftalık Bitcoin grafiği bir şeye bakmanıza yardımcı oluyor.

Karşılaştırma her şey değildir, ama hiçbir şey de değildir. Geçilmesi gereken bir şey…”

Dave the Wave, aylık grafikte hareketli ortalama yakınsama sapmasını (MACD) de takip ediyor. Kripto analistine göre, trend dönüşlerini tespit etmek için kullanılan MACD, ay sonuna kadar bir destek alanına ulaşabilir.

Buna ek olarak BTC, 2014 ve 2018 ayı piyasalarında Bitcoin’in dibe vurduğu bir alan olan 0.382’lik kilit Fibonacci seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Dave the Wave:

“*Bu metriğe* dayanarak, neredeyse sonsuza kadar iyi bir etki için kullandığım aylık MACD’nin logaritmik versiyonu, Bitcoin düşük seviyesi oldukça iyi görünüyor.”

Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 30,360$ olarak fiyatlandırılıyor ve son yedi gün içinde çoğunlukla yatay hareket ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

OpenSea, Seaport’u Duyurdu! Seaport Nedir?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Güncel Fiyat Analizleri I 23.05.2022