içinde

Dark Land Survival Nedir?

Dark Land Survival, blockchain destekli bir NFT IDLE Zombie Savunma Oyunu ve daha fazlasıdır. BSC üzerine inşa edilmiş olmakla beraber Dark Land Survival, Play-to-Earn mekaniğinin yanı sıra, hikaye, görevler, zindan, baskın modu, inşaat modu, landlord ve daha fazlası gibi çeşitli oyun modları ve özellikleri ile bir oyun deneyimi sunuyor.

Dark Land Survival Oyun Hikayesi

Oyun 2265 yılında geçmektedir. Dünya, biyolojik silah kullanımı, nükleer savaş ve günümüzün ahlak standartlarının ötesine geçen insan deneyleri ile geride bırakılan neredeyse yaşanamaz bir gezegen haline gelmiştir.

Biyolojik silah laboratuvarında çalışan bir bilim adamı yanlışlıkla bir Virus X tüpünü kırar ve bu da değiştiren küresel bir pandemi ile sonuçlanır. Şimdi delta-X olarak adlandırılan X virüsünün bir mutasyonu, insan ölülerini aç birer zombilere dönüştürmektedir.

Virüsten etkilenmeyenler ise scavenger olur. Kaynak toplamaya, klanlar ve topluluklar kurmaya başlarlar ve dünyayı yeniden inşa etme hayalini kurarlar. İnsanlar zombi sürüleriyle yüzleşmeyi, kendilerini kötü durumlardan korumayı ve “Dark Land Survival” evreninde hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Oynanış

Oyunda 2 ana mod yer almaktadır: PvE ve PvP modları

  • PvE: IDLE Mod & Campaign Modu
  • PvP: Dungeon PvP 1v9 ve Treasure Hunt (Hazine Avı) (Dungeon Area PvP 1v99)

İlerde bir oyun modunun (Lnad Gameplay) daha eklenmesi planlanıyor.

PvE

IDLE Mode

Oyunun başlangıcında, oyuncular otomatik olarak “Idle Mode”unda olacaklardır. Güvenli alanınıza yaklaşan az sayıda yavaş zombilerle karşılaşacaksınız. Karakterleriniz zombileri vurmaya çalışacak, silahlar ve dikenli tellerle alanınızı savunmaya çalışacaksınız. Yeterince güçlü olmadığınızda veya çok uzun süre çevrimdışı olduğunuzda güvenli bölgeniz zarar görebilir.

Quick Hunt (Campaign Mode)

Bu modda, Güvenli Bölgeniz, zombileri bölgenize saldırmaya çeken bir gürültü yayacaktır. Bu modda  ödüller talep etme şansı ile gerçek tehlikelerle yüzleşebileceksiniz. Oyuncular, her aşamayı geçtikten sonra artan bir zorlukla birçok aşamada hayatta kalmak zorunda kalacaklar. Bu, sonraki aşamalarda daha fazla zombi, daha zorlu bölümler ve hatta mutantlar karşınıza çıkacak.

PvP

Dungeon PvP 1v3 (Hunting Arena)

Hunting Arena’da 5 oyuncu 3 dakikalık bir zombi savaşına girecek. Oyuncular, aşama tamamlama sürelerine göre sıralanacak. Oyuncular, Quick Hunt’a (Campaign Mode) benzer şekilde, oyundan sonra ödüllerini almak için zorlu zombi bölümlerinden sağ çıkmak zorundalar.

Hunting Arena’ya girmek için, oyuncular katılım ücreti olarak 10 DLA ve 2 enerji harcar. Daha sonra kümülatif katılım ücretleri, bir Avcılık Arenası maçını bitirmenin ödülleri olarak kazananlara dağıtılacaktır. Söz konusu ücretlerin geri kalanı (kazananların olmaması durumunda), Quick Hunt modunun ödül havuzuna geri konulacaktır.

Dungeon PvP 1v9 (Fight For Land)

Zombiler çeşitli topraklarda (NFT) sayısal olarak oldukça fazladır. Oyuncular, konumunlarına yakın toprakları araştırmak için 2 enerji harcayarak, araziye girebilir ve zombilerle savaşabilir.

Fight for Land’de, karakter (Survivor) 9 kişiye karşı mücadele edecek. Bu aşamayı ilk bitiren, sömürülmeyi bekleyen kaynak miktarı ile çok değerli bir NFT Land kazanacak. Bu modda farklı zorluklar, farklı arazi nadirliği ve değeri verilecektir.

Dungeon PvP Arena 1 vs 99 (Treasure Hunt)

Treasure Hunt modunda, belirli bir Land (arazi) bölgesinde, bir eşya kutusunun yerleştirileceği bir etkinlik gerçekleşecek ve Survivor, bu özel NFT hazinesini kazanmak için diğer 99 rakibi yenme şansı elde etmek için 2 enerji harcamak zorunda kalacak. Etkinlik belirli bir arazi bölgesinde gerçekleştiğinden, arazi sahibi için belirli avantajlar olacaktır. Zaman, hazinenin değerine bağlı olarak sınırlı olacaktır.

Takım

Dark Land Survival oyununun arka planında Singapur merkezli Big Cat Studio yer almaktadır.

Yol Haritası

Partnerler

Tokenomi

Resmi Linkler

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

KoinSaati tarafından yazıldı.

MetaMask Büyüyor, DAO ve Token Planlanıyor

Waves

Waves (WAVES) Airdrop Etkinliği Başlıyor