içinde ,

CZ’nin İddiaları Sonrası AVAX Fiyatı Sert Düştü!

CZ, AVAX, Emin Gün Sirer

Kripto para borsası Binance’in kurucu ve CEO’su CZ, 28 Ağustos’ta Crypto Leaks’in Avalanche (AVAX) ve CEO’su Emin Gün Sirer ile ilgili iddiasını paylaştı.

CZ’nin paylaştığı blog gönderisi Avalanche (AVAX) CEO’su Emin Gün Sirer’in rakiplerine zarar vermek için şirket tarafından satın alınan hukuk firması Roche Freedman yer alıyor. İddiaya göre şirket kendisine rakip gördüğü şirketler için hukuk firması aracılığıyla toplu davalar açarak SEC’in AVAX üzerinden uzaklaşmasını sağlıyor.

CZ blog gönderisini paylaşarak şunları söyledi;

“Bu vahşice. Bunun doğru olup olmadığından emin değilim ancak videoların aşırı sahte olmadığını varsayarsak…

Ve elbette, Binance bir hedefti. Rakip bile değiliz.”

CZ bugün yazının paylaşıldığı saatlerde paylamış olduğu bu tweet’i sildi. Fakat gece Avalanche (AVAX) CEO’su Emin Gün Sirer sessiz kalmayıp buna cevap verdi.

Emin Gün Sirer Açıklama Yaptı

CEO Emin Gün Sirer CZ’nin bu iddiasına karşı şu cümleleri söyledi;

“Cryptoleaks’teki komplo teorisi saçmalığı kadar gülünç bir şeye insan nasıl inanabilir? Bu kendi kendine hizmet eden videolarda ve kışkırtıcı makalede iddia edilen yasa dışı, etik olmayan ve tamamen yanlış davranışlara asla girmeyiz. Teknolojimiz ve ekibimiz kendileri için konuşur.”

Emin Gün Sirer’in açıklamasının ardından resmi hesaplardan başka bir açıklama yapılmadı.

AVAX Fiyatı Düşüyor!

Avalanche projesinin token’ı olan AVAX, CZ bu tweet’i atmadan önce 20 dolar civarından fiyatlanıyordu. CZ, tweet’i attıktan sonra ise AVAX token’ı düşmeye başladı. yaklaşık %12’den fazla düşüş yaşayan AVAX, bu yazı yazıldığı sırada 17.89 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Trust Wallet Transfer Sorunu

Bitcoin Rallisi Bitti mi? | Güncel Teknik Analiz