in ,

CZ’den Meme Coin’ler Hakkında Açıklamalar

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük borsası olan Binance; FLOKI ve PEPE’yi listeledi. Listeleme haberinin duyurulmasının ardından yatırımcılar heyecanını koruyamadı. Listeleme haberinin ardından yükselişe geçen varlıklar, yatırımcılara çift haneli kazançlar sağladı. 

5 Mayıs 2023 saat 19.00’da (TSİ) listelenmesi planlanan varlıklar iki saatlik bir erteleme ile 21.00’e (TSİ) listelendi. 

Binance, CZ

Popüler meme coin’lerin listelenme işleminden önce Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), konu ile ilgili açıklama yaptı ve yatırımcıları uyardı. 

CZ yaptığı açıklamada: “Meme tokenler ve tüm kripto paralar yüksek risklidir. Unutmayın, kimse sizi onları almaya zorlamıyor. Kendi eylemlerinizden sorumlu olun” ifadelerini kullandı. 

Meme coin’lerde yaşanan ve özellikle yeni listelenen varlıklarda yaşanan sert volatilite yatırımcıların ağır kayıplar yaşamasıyla sonuçlanabilir. Binance CEO’su CZ de bu yüzden yatırımcıların bu konuda dikkatli olmalarını ve başkalarının yönlendirmeleri ile yatırım yapmamaları gerektiğini belirtti. 

Bu tarz varlıkların listelenme ardından yaşadığı sert düşüşler sık sık karşılaşılan bir durum. Bu yüzden CZ, Binance’de listelemenin bir güven oyu olmadığına vurgu yaptı. 

Dün Binance’in dışında PEPE’yi listeleyen bir diğer platform da KuCoin oldu. Bu listelemelerin ardından yatırımcılar acaba meme coin sezonu mu geliyor sorusunu sormaya başladı. Son 24 saatlik verilere baktığımızda Floki Inu’nun (FLOKI) %35.31, Pepe’nin (PEPE) ise %57.26 artış yaşadığını görüyoruz. Varlıklar yükselişine devam ediyor olsa da dün çıktıkları zirve seviyenin altında fiyatlanmaya devam ediyorlar. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum (ETH) 2.000 Dolar Seviyesine Yükselecek mi?

CurveDAO (CRV) Fiyatı Yükselecek mi?