içinde

Curve Finance, Siber Saldırıya Uğradı!

Son dönemde kripto evreni, güvenlik konusunda sorunlarla baş etmeye çalışıyor. Nomad Köprüsü ve Solana’dan sonra son siber saldırı, merkeziyetsiz kripto borsası olan Curve Finance cephesinde yaşandı. Curve Finance, siber saldırıya uğradığını ve 570.000 dolar değerinde kripto para birimini çaldırdığını tespit etti. 

Güvenlik araştırmacısı “Samczsun” topluluğu siber saldırıyı erken fark ederek kullanıcıları uyaran bir tweet paylaştı. Finance ekibi ise saldırı raporunu doğrulayarak kullanıcıları Curve internet sitesini kullanmamaları konusunda uyardı. DNS’sinin ele geçirildiğini tespit eden borsa ekibi olayla ilgili bir soruşturma başlattı.

Saldırının, kullanıcıların onayladıkları an cüzdanlarına erişimi sağlayan kötü niyetli bir sözleşme aracılığıyla gerçekleştirildiği düşünülüyor. Ayrıca, Finance ekibi farklı bir DNS sağlayıcısı kullandığı için Curve.exchange’in etkilenmediğini belirtti. Ekip, daha sonra sorunun çözüldüğünü ve kullanıcıların Curve.fi bağlantısı düzelene kadar Curve.exchange’ı kullanabileceğini söyledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Ledger Nano S Plus İncelemesi

Bitcoin (BTC) ABD Enflasyonuna Nasıl Tepki Verdi? I Önemli Seviyeler