in ,

Curve Finance, Ethereum Mainnet’te Stablecoin Dağıtıyor

DeFi protokolü Curve Finance, Çarşamba günü Ethereum mainnet’inde crvUSD adlı merakla beklenen yerel stablecoin’ini kullandı.

Elde edilen veriler, sözleşmenin beş dakika içinde beş işlemde toplam 20 milyon dolarlık crvUSD tokeni bastığını gösteriyor.

Curve, tüm bu gelişmeleri resmi Twitter hesabı üzerinden doğruladı. Bu adım, Curve’un uzun zamandır beklenen stablecoin’ini halka sunmak için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Bu gelişmelerin ardından, protokolün yönetişim tokeni CRV 97 sente yükseldi ve gün için %7 arttı.

Protokolde yaklaşık 5 milyar dolarlık varlığa sahip, stablecoin’lere odaklanan en büyük merkeziyetsiz pazarlardan biri olan Curve, geçen yıl kendi dolar sabitlenmiş stablecoin’ini geliştirmeye başladığını duyurmuştu.

Kasım ayında Curve tarafından yayınlanan teknik incelemesine göre, Curve’un crvUSD’si kripto varlıkları tarafından desteklenen aşırı teminatlı bir stablecoin’dir. Tokenin fiyatı 1 dolara sabitlendi.

Curve, MakerDAO’nun DAI’sine veya Aave’nin yakında çıkacak olan GHO’suna benzer bir basım ve yanık mekanizmasıyla crvUSD arzını kontrol edecektir. Stablecoin, riski yönetmek için sürekli olarak tasfiye eden ve otomatik olarak teminat yatıran Lending-Liquidating AMM adlı yeni bir algoritmaya dayanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Ne Yönde?