içinde , ,

Curve DAO (CRV) ve Maker (MKR) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Temel Analiz

20 Aralık 2021 tarihine ait Curve DAO (CRV) ve Maker (MKR) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

Bitcoin’de kanal içinde alçalan tepe hareketi sürerken kanal üst bant seviyesi olan $48.222’den ret görmesinin ardından tekrar düşüş başladı. $45.500 seviyesindeki desteğin test edildiği şu dakikalarda destek aşağı yönlü kırılırsa kanal orta bandında bulunan $42.842 seviyesine bir iniş mümkün görünüyor. Kısa vadeli olarak düşüşün durması için $47.500 seviyelerinde günlük kapanış görmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Peki Tüm Bunlar Olurken DeFi Ürünlerinde Son Durum Nasıl?

Defiliama verilerine göre şu an DeFi ürünlerinde kilitli toplam varlık tutarı $234.37 Milyar Dolar seviyesine inmiş görünüyor. 2 Ekim’de $261,32 Milyar Dolarlık seviyesiyle rekor kıran Defi ürünleri Bitcoin’de yüzdesel düşüşün çok daha fazla olmasına rağmen toplam kilitli varlık miktarını oldukça iyi korumuş gibi görünüyor. En fazla kilitli varlık miktarının olduğu ağlar ise sırasıyla Ethereum, Luna, BSC, Avax, Sol, Tron, Polygon ve FTM olarak öne çıkıyor.

En çok kitli varlık bulunduran coin’lerin teknik analizleri ise şöyle;

Curve DAO (CRV)

$21.5 Milyarlık toplam kilitli varlık ile en fazla kilitli varlık bulunduran CRV’de 15 Aralık’ta 3 kez denenen $3,23 desteğinin ardından başlayan yükseliş dalgasıyla birlikte $4,6 seviyesi test edildi. Bu seviyenin ardından Bitcoin’de başlayan düşüşün ardından düzeltmesine başlayan CRV’de Fib618 seviyesine kadar mum temas etti.

Curve DAO (CRV)
Curve DAO (CRV) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Bir önceki yükseliş dalgasında Fib768’e aynı hareketi yaptıktan sonra bir yükseliş hareketi daha gösteren CRV’de Bitcoin düşüş hareketini durdurursa bir yükselen tepe görmemiz mümkün olabilir. Kısa vadeli olarak $5,48 direncinin görülmesinin mümkün olduğu CRV için en önemli destek noktalarımız ise $3,72 ve $3,23 olarak öne çıkıyor.

Maker (MKR)

Toplam $17,8 Milyar Dolarlık toplam kilitli varlık ile en fazla kilitli varlık bulunduran 2. Ürün olan MKR’de 19 Mayıs’taki büyük düşüş döneminde bulunduğumuz destek noktasına oldukça yaklaşmış bulunmaktayız.

Maker (MKR)
Maker (MKR) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

$1827 Dolarlık ana desteğinden önceki en önemli direnç seviyesi olan $2123 Dolar seviyesini daha önce 5 kez deneyen MKR, şimdilik bu seviyenin üzerinde tutunmuş gibi görünmekte. Düşen kanal içinde fake-out yaptıktan sonra düşüşünü sürdüren MKR için $2123 -$1827 seviyelerini alıcıların en iştahlı olacağı bölgeler olarak göze çarpıyor. Kısa vadede kanalın dışına çıkabilirse en önemli direnç noktası olarak ise $2500 ve $2765 öne çıkmakta.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

metaverse

2022’de Takip Edilmesi Gereken En İyi 5 Metaverse Token’ı

Ceek (CEEK)

Ceek (CEEK), The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021