içinde ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metaverse Araştırmaları İçin Talimat Verdi

kriptopara

Türkiye’nin kripto politikası El Salvador’un Başkanı’nın Türkiye’ye ziyaretinin ardından merak edilir bir noktaya gelmişti. Bu hafta başında Metaverse üzerine yapılacak tartışmalar için Cumhurbaşkanları ve Türkiye’deki iktidar partisindeki yetkililer bir araya geldi. Cumhubaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili kapsamlı bir araştırma sürecinin başlatılması için yetkililere talimat verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonun son 19 yıldaki en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından halkın kripto paralara gösterdiği ilgiyi fark etti. Bunun üzerine Erdoğan MYK toplantısında; Metaverse, kripto para varlıklarının ve işlem sürecinin incelenmesini istedi.

kriptopara

Kripto para, Metaverse, Blockchain ve sosyal medyanın bir bütün olarak ele alınması gerektiğinin değerlendirildiği toplantıda, konunun titizlikle araştırılması gerektiği önerildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Metaverse ile ilgili, “Hassas bir konu, iyi ve titiz bir çalışma yapılsın” diyerek, bu konuda kendisinin de katılacağı bir “internet forumu” düzenlenmesi talimatı verdiği öğrenildi.

Forum kapsamında Metaverse, kripto para ve sosyal medyada alım satımların nasıl yapıldığı incelenecek. Özellikle Metaverse’de alım satımların nasıl yapılacağı incelenecek.

Türkiye’nin Metaverse’e Olan İlgisi

Yapılan incelemelere göre Türkiye’deki oyun tabanlı Metaverse platformlarının çoğunlukla İstanbul’dan satın alındığı belirtilmektedir. Bu gündem üzerine hükümet kripto para birimlerindeki yasaları tartışmak için bir araya geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Elitaş şunları dile getirdi:

“Metaverse tabanlı toplantıların hızla gelişeceğine ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olacağına inanıyorum.” 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 4. sınıf öğrencisi, ek olarak Uzay Mühendisliği ile yandal yapmaktadır. Anadalında şehir ekonomisi, bölgesel planlama, akıllı kent uygulamaları ile ilgilenirken 2017 yılında girdiği kripto para dünyasıyla 2021’ de Blockchain ile süreci derinleştirmeye çalışmaktadır.

KuCoin

Hubble Protocol (HBB) KuCoin’de Listeleniyor: Hubble Protocol (HBB) Nedir?

Bitcoin

Kriptoparalar, Altın Standartlarına Eşdeğer Olabilir mi?