içinde

CryptoDickbutts NFT Koleksiyonunun Günlük İşlem Hacmi %690 Arttı

Seri 3 CryptoDickbutts’ın taban fiyatı, popüler influencer’ların Dickbutt çanta satışlarından bahsetmesi, CryptoDickButts (CDB) topluluğunu övmesi ve proje hakkında tweet’ler atmasıyla tırmanışa geçti.

CryptoDickbutts taban fiyatı (Floor Price), geçtiğimiz pazar günü hızla yükseldi, aynı zamanda hacmi de gözle görülür şekilde artınca diğer pek çok önemli NFT koleksiyonunu geri bıraktı.

OpenSea’deki Ethereum tabanlı NFT koleksiyonunun günlük işlem hacmi %690 artarak 290 ETH’ye (kabaca 507.500$) kadar yükseldi ve Goblintown, Cool Cats ve Art Blocks gibi önemli projeleri geride bırakarak 6. sıraya yerleşti.

Çizgi roman sanatçısı K.C. Green tarafından 2006 yılında çizilen Dickbutt’lar, yıllarca Reddit gibi popüler sosyal medya platformlarında sayısız meme’lere konu olup paylaşıldı ve internet kültürünün önemli bir parçası haline geldi.

Daha sonra OG koleksiyonu olarak adlandırılan Ethereum üzerinde 161 NFT’lik bir koleksiyon, 2021 yılının mart ayında piyasaya sürüldü. Bu koleksiyonu, geçtiğimiz yılın ağustos ayında 5.200 NFT’den oluşan Seri 3 takip etti. Seri 3’ün en ucuz CryptoDickbutts NFT’si şu anda 3 ETH’den alıcı buluyor. Böylelikle, CryptoDickbutts şimdiye kadarki en yüksek taban fiyatına ulaşmış oldu.

CryptoDickbutts koleksiyonunun taban fiyat açısından NFT sıralamasında 34. sırada yer alıyor. Ancak projenin istikrarlı yükselişinin temeli, kısmen “meme” kültürü tarafından yönlendirilen topluluğu destekleyen temel bir “hype”tan ve buna yönelik devam eden talepten oluşuyor.

Projenin belirlenmiş bir yol haritası yok ve Steve Aoki, Blondish ve ProbCause gibi önemli isimleri içeren CryptoDickbutt DAO tarafından yönetiliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

TrustFi Haftalık Raporu: 01 – 07 Ağustos

Stepn (GMT) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizleri I 09.08.2022