içinde , ,

Crypto Bull’s ile USDT Dominans ve Bitcoin (BTC) Analizleri

Gün içinde Telegram kanallarımız ve Twitter adresimden paylaştığım teknik analiz paylaşımlarına ek olarak okuyucularımızı bilgilendirmek amacıyla derlediğim analizlerimi size sunuyorum.

Hesaplarımızı da takip etmeyi unutmayın:

t.me/koinsaati – t.me/CryptoBulls34 – http://twitter.com/CryptoBulls34

USDT Dominans (USDT.D)

Tether dominans öncelikle, piyasadaki paranın yüzde kaçının nakitte olduğunu yani Tether’de olduğunu gösteren bir göstergedir.

Tether dominans grafiği haftalıkta fena olmayan bir kanal oluşturmuş ve bu paralel kanal doğrultusunda bize yükselişleri düşüşleri az çok tarif edebiliyor. Tether dominans ile Bitcoin fiyatı ters kolerasyon içerisindedir. Dolayısıyla Tether dominans yükselirse BTC fiyatında düşüşler gözlemlenir. Tether dominans düşer ise Bitcoin fiyatında yükselişler gözlemlenir. Mantık bu şekildedir. Şimdi Tether dominansı yorumlayacak olursak tekrar güzel yükseliş senaryoları görebilmek adına, kanal tepesine dokunarak paritelerin nefes alması gerektiği düşüncesindeyim. Zira uzun zamandır bir aralığa hapsolmuş bir BTC fiyatı mevcut. Kanal üst bandı ortalama 10.40 seviyelerine denk gelmekte. Şu anda paritede iki ihtimal mevcut. İlki, tekrar 5.80 bandına kadar gevşemeler olup oradan alacağı güç ile 10.40 bandına yükselmesi, diğer ihtimal ise bulunduğu bölgeden 10.40 bandına yükselmesi.

İki ihtimal de güçlü konumda. Tether dominans 5.72 altı hafta kapanışları yapmadıkça Bitcoin fiyatında beklenen o güzel günler kolay kolay gelmeyecektir. Kaldı ki 5.72 bölgesi çok güçlü bölge haline geldi. Önümüzdeki ilkbahara kadar piyasada sancı devam edebilir. Bu bağlamda birkaç ay daha kanser piyasa koşulları devam edecektir. Zira FED kasım ve aralık aylarında da arttırıma devam edeceğini ancak yılbaşından sonra kısmi olarak gevşemelere başlayacağını duyurdu. Bu bağlamda önümüzdeki ilkbahara kadar sıkıcı olan piyasa koşulları devam edecektir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin haftalık grafiğimizde, çok önemli bazı detaylar mevcut. Öncelikle dikkat edeceğimiz ilk nokta, 18.630 dolar altında bir haftalık kapanış görmemek olacak. Şayet bu gerçekleşir ise parite yeni bir LL yani alçalan dip yapmış olacak. Kısaca 18.630 dolar ilk kritik seviyemiz. Bu rakam altında hafta kapatmamalıyız.

Ek olarak parite, haftalıkta çok kritik bir noktayı kırdı ancak retest etmedi. Retest zorunlu bir unsur olmamakla birlikte, teknik açıdan retest yapılması çok sağlıklıdır. Genellikle paritelerde kırılan destek veya dirence tekrar bir dokunuş yani retest beklenir.

Bu aşamada, BTC için üst gri kutulu alan retest edilmediği fakat kırılmış bir seviye olduğu göze çarpıyor. Eğer paritede yukarı bir atak gelecekse 30k bandı civarına kadar gelmesi beklenir. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi 18.630 dolar kırılmamalıdır.

Kırılması durumunda ise 17.500 bandına bıraktığı fitili doldurması ve ardından 16.300 bandına kadar satışlar gelmesi beklenir. Teknik bağlamda henüz güçlü bir tablo karşımızda yok. Bu süreçte, olabildiğince minimum riskle ilerlemek en doğrusu olacaktır. Tether dominans grafiğinde de bahsettiğimiz gibi kanal tepesine bir dokunuş gelmesi piyasa açısından sağlıklı bir durum olacaktır. Bu dokunuş geldiği takdirde paritelere yeniden hacim gelebilir ve momentum güçlenebilir. Henüz kararsız ve zayıf bir piyasa ile karşı karşıyayız.

Şimdilik analizlerimiz bu yönde. İki farklı ihtimalden bahsettik. Güçlü ve ağır basan ihtimal maalesef aşağı kırılım yönünde. Her ihtimale hazırlıklı olmak adına mutlaka cüzdanda nakit bulundurun. Herkese mutlu günler!

8 serilik video teknik analiz eğitim setimizden faydalanmak isteyenler için link aşağıdadır. Sizlere özel %20 indirim kuponumuz halen devam etmektedir.

Eğitim Linki

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Bull's tarafından yazıldı.

Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi İçermez. Orta-Uzun Vadeci.

Maksimum Pasif Gelir için Stake Edilebilecek 5 Coin

XRP, BTC

Ethereum (ETH) Balinalarının Varlıklarında Merge Sonrası İnanılmaz Düşüş Yaşanıyor!