içinde ,

Crypto Bull’s ile Huobi Sohbet Saati

Topluluğumuzun tecrübeli analisti Crypto Bull’s, 1 Ocak Cumartesi 20:00-21:00 saatleri arasında KoinSaati Telegram grubunda piyasa analizlerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda mevcut piyasa durumu ve teknik analiz konusunda bilgi edinmek isteyen, etkinliği kaçıran ya da önemli noktaları tekrar okumak isteyen okuyucularımız için etkinlikte konuşulanları sizlerle paylaşacağız.

$MX

Mevcut durumda 1.65 seviyeleri kanal dip noktaları. $MX için mavi üzerinde kalabilmesi önemlidir. Cup handle yapmak isterse eğer formasyon hedefi 7-8 $ civarı olur. USDT dominans diğer dominanslardan ayrı yorumlanmalıdır.

$LPT

Günlükte 30 dolar desteğinin altına düşmedikçe 78$ civarı hedefi vardır. Bu seviye çanak tamamlama noktasıdır. Fakat biraz daha vakti var gibi gözüküyor. Günlük direnç 46$.

$HTR

$HTR için grafiğimiz nokta atışı ilerlemeye devam ediyor. Retest yazan bölgeden itibaren güzel yükselmişti. 2.50$ civarı direnç bölgesi günlükte aşılır ise 4.10$ civarı formasyon hedefi var. 1.21$ ise günlükte trend destek seviyesidir.

$AVAX

Grafikte 86$ trend dip seviyeleridir. Altında gün kapanışları stop-loss için uygun noktadır. 75$ yatay destek ve aşağıda 53$ majör destek bölgesi vardır. Piyasa yukarı ivmelenir ise 168$ bandı direnç olarak çalışır.

$BTC

Tamamen bu şekilde izliyorum. Rakamlara göre işlem açıyorum veyahut kapatıyorum. Şu an piyasa güven vermediği ve aşağı yönlü hareket beklediğim için nakitte beklemeyi doğru buluyorum kendi adıma. Piyasa güven verdiği zaman zaten para kazandıracak işlemler açtırıyor bizlere. O yüzden aceleci olmamak gerektiği kanaatindeyim.

$DENT

Grafikleri takip edenler zaten alınacak veya satılacak yerleri gayet iyi takipteler. 1 senelik yükselen trend kırılımı ve ardından retest. Daha sonrasında ise sert düşüş. Mavi çizgi çok iyi çalıştı. 0.0068$ yeni direnç günlükte. Mavi sağlam destek.

$DOGE

Seviyeler bunlar. Üzerinde veyahut altında gün kapanışı yapmasına göre aksiyon alınmalıdır. Maviler çok kritik günlük seviyeler. Dikkatli olmak lazım. 2’li tepe görüntüsü de mevcut ayrıca. 0.16$ altında gün kapanışları stop-loss seviyesidir.

$ONE

0.29$ direnç olarak çalışacaktır günlükte. Günlükte trend kırılımı gerçekleştikten sonra sert satış gelmiş ve düşmüştü. Ardından 2’li dip ile tekrar sert yükseldi fakat trend içerisinde değil. Tekrar trend içine girmesi için 0.35$ üzeri kısa vadede kapanışlar gelmesi gerekir.

$SOL

Solana için trend dibi şu anda 140$ civarı. Altında kapanışlar ise trendi bozar. 103, 90, 68$ sıralı desteklerdir. 68$ civarı aynı zamanda major yatay destek bölgesidir. Tekrar boğa yaşamak isterse soluğu 340$ civarında alabilir.

$DOT

Polkadot’ta daha önceden çizdiğimiz grafikler birebir çalışmakta. Tekrar sarı kutuya gelirse 2’li dip oluşumu gerçekleşebilir.

$MANA

Mana en sağlıklı çalışan grafiklerimden birisi. 3$ desteği kırılmadıkça 7$ bandı gündemdedir. 2.35$ civarı majör destek noktası vardır.

$OMG

OMG için günlükteki seviyeler tam olarak bunlar. 2’li dip oluşturmak ister ise ilk ciddi direnç noktası 6.78$ bandı olacaktır. 5.71$ altı gün kapanışları mutlak stop noktasıdır.

Stop-Loss Konusu

Stop-loss kullanmayı öğrenemediğiniz sürece maalesef her zaman kaybedersiniz. Bu piyasanın kanunu budur. Alayım, bekleyeyim, şöyle edeyim vs. dönemlerini geçtik. O alayım, bekleyeyim olayını geçen sene aralıkta yapsaydık şu an daha farklı olurdu her şey. Ben aldığım ürünlerde alım yerimden itibaren %4 stop-loss koyuyorum. Stop olursam sorun etmiyorum. Çünkü 1 işlemde stop oluyorum fakat 4-5 işlemde stop olmadan para kazanıyorum pozitif piyasada. Dolayısıyla 1 kere %4 kaybediyorum ama 4-5 kere %10-15 -20 kazanıyorum.

Piyasa Yorumu

Global piyasada Euro yada Sterlin’i kabul ettiremezsin. En azından önümüzdeki en az 10 yıl için. Dünyayı dizayn edenler Dolar’ın gücünü bildikleri için ve aynı zamanda hakimiyetini de benimsedikleri için Dolar’ı ön plana attılar.

Dolar’sız bir dünya olmaz yani. Dolayısıyla BTC de alınırken dolar standardında alınıyor. Yani aslında Dolar her zaman dünyaya hakim. Sadece bazen güçsüzmüş veya gücü bitiyormuş gibi gösterilip insanların ellerindeki Dolar’lar toplanıyor. Ben BTC’nin dünyada hakim olacağını düşünmüyorum fakat gelecekte şu ana kıyasla çok daha popüler bir şey olacağını düşünüyorum.

$OOKI

2 Saatlik grafikte kırılıma yakın bölgelerde. Kırılım gelmesi durumunda 0061$ bölgesinden gelen düşen trendini kırar ve sert ivme kazanabilir. Yakın takip etmekte fayda var. 0.0355$ üzeri saatlik kapanışlar takip edilebilir.

$SLP

Majör destek olan 0.061$ kırıldığından beridir standart olarak düşüyor. Nerden döner diye bakıyorum ama maşallah düşmeyi çok seviyor. Arz problemi var bunda. 0.061$ üzeri gün kapatırsa o zaman pozitife döner.

$ATOM

45 üzeri gün kapatırsa eğer 62-63$ bölgelerini hedef yapabilir. 41$ minör direnç var. 26.6$ ise ciddi destek seviyesi.

$SHIB

Fake bir kırılım ile çok kişiyi içeride bıraktı. 0…3070$ altında gün kapatmadıkça bir problem yok. Altında gün kapanışları ise stop-loss seviyesidir.

Kaldıraçlı İşlem Konusu

Kaldıraçlı işlemler kullanmıyorum. Çünkü ona ayıracak vaktim yok. Grafiksel bilgi ve tecrübesi olmayanların da ”kesinlikle” kullanmasını tavsiye etmiyorum.

$CSPR

Cspr için grafiğimiz aynı. Hacim az maalesef. Düzelecektir diye düşünüyorum çünkü güzel proje. Fakat BTC rahat durmuyor maalesef. 0.10$ majör destek bölgesi kırılmadıkça problem yok.

$SXP

SXP yatırımcısını gerçekten çok bıktırdı. 4-5$ bandına gelmesini ve geçmesi halinde 8$ bandını bekliyorum. Fakat piyasa negatif olduğu için daha detaylı bakmak gerekecektir.

$CHZ

Shiba gibi CHZ de fake atanlardan birisi. 0.32$ üzeri gün kapanışları yapması gerekiyor ki pozitife dönsün tekrardan. Bu olursa eğer 0.58$ direncine kadar gidebilir.

$MITH

Namı-diğer “Mithat Amca”mız, tam 1 senelik trendinin dip seviyesinde. Eğer yükselecekse buradan dönüş yapmalı. Aksi takdirde çok sert satışlara maruz kalabilir. Piyasanın pozitife dönmesi halinde 0.18$ bölgesine gelecek potansiyele sahip.

Anlık haber için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz: t.me/koinsaati_anlikhaber

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Kriptopara, Bitcoin

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 02.01.2022