içinde , , ,

Crypto Bull’s ile Huobi Sohbet Saati

Topluluğumuzun tecrübeli analisti Crypto Bull’s, 15 Ocak Cumartesi 20:00-21:15 saatleri arasında KoinSaati Telegram grubunda piyasa analizlerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda mevcut piyasa durumu ve teknik analiz konusunda bilgi edinmek isteyen, etkinliği kaçıran ya da önemli noktaları tekrar okumak isteyen okuyucularımız için etkinlikte konuşulanları sizlerle paylaşacağız.

Piyasa Durumu

Eskisi gibi ralliler beklemeyin. Geçen Mart’taki gibi 20-30x’ler kolay kolay yok artık. Birkaç istisna hariç elbette.

Elips içine aldığım bölgenin üzerinde kapanışlar gerçekleşir ise günlük bazda, mini bir ralli dönemi daha yaşanacaktır. Ne zamana kadar? Yukarıdaki yaklaşık 79k olan bölgeye kadar. Asıl sert yükselişler o çizgi üzeri gün kapatabilirse yaşanabilir. Seviyeleri takipte kalmalıyız.

$OMG

7.41 dolar üzeri gün kapanışları yeni bir sayfa açar. Shiba için zaten fikrim net grafiğimiz de ekte mevcut. Bu şekilde izliyorum. Şu trend üzeri gün kapatması lazım. Şu anda bu seviye hemen hemen 3200 civarı.

$VOXEL

Önemli seviyeleri belirttim. Grafik 4h grafiktir.

$SXP

Swipe ‘ta 1 yıldır çalışan sarı kutu yine çalıştı desteğini aldı günlükte. Şöyle bir durum var $SXP’de test edilmemiş önemli bir kırılan destek mevcut. Yani artık direnç oldu.

İleride sert bir ralli yaşatır ise CZ abimiz hayal edemeyeceğimiz seviyelere gidebilir. Uçuk rakamlar vermeyi asla sevmem ve doğru bulmam fakat 2.75 dolar bölgesi geçilince sert ivme kazanabilir.

$BTT

Sıfırının ne kadar olduğu değil, arzının ve market değerinin önemi vardır. Grafiğini bu şekilde takip etmekteyim. İşaretlediğim siyah rakamlar oldukça önemli.

$MONI

Retest ediyor gibi fakat çok hacimli bir satış gelmiş hoş değil. Acilen 0.92 dolar üzerine atması lazım ki pozitife dönebilsin.

$SOL

Günlerdir takip ettiğim kanalın dışında kalmıştı ve retest etmiş gibi duruyor. Tekrar kanal içerisine girmeli ki pozitif diyelim. 1.35 dolar desteğini kaybederse 1.17 dolar desteğine kadar geri çekilmeler olabilir.

$RLC

RLC, takip ettiğim trendin içerisinde henüz  bir bozulma yok. Trend altı gün kapanışında formasyonu bozar ve ortalama 1.80 dolar seviyelerine kadar sert geri çekilmeler görülebilir.

$BLZ

Bahsettiğim düşüş ardından 0.17 dolar desteğine tutundu. Şöyle bir 2’li dip gerçekleştirmesi ihtimalinde ise fikrim BLZ tarafında uzun vadeli olarak değişmedi. Kısa vadede elbette düşüşler vs olacak. Fakat projesi ve ekibine güveniyorum.

$AAVE

258 dolar ve 290 dolar önemli dirençler günlükte. Sarı kutumuz çok iyi çalıştı. Dirençleri günlükte geçmeli ki yukarı seviyeleri hedef yapabilsin.

 

$BLOK

Altında gün kapanışı stop-loss diye uyardığım bölgeden sert satış yedi. Eğer ben alacak olsa idim 0.034 dolar desteğine gelirse almayı düşünürdüm. Veyahut yukarı direnci kırdığında. Arafta olan ürünler tercih ettiğim ürünler değil.

$MANA

Mana için fikrimi koruyorum. Sarı kutu da şansımı denemek için emirlerim bekliyor. Sarı kutu altında ise gün kapatırsa stop-loss seviyesidir. Yeni bir ralliye çıkmaz isterse eğer trend tepesi 8 dolar seviyesinden geçiyor.

$SLP

Hayatımda böyle saçma coin görmedim gerçekten. Öyle düşüyor sadece. Kanalı da aşağı kırdı. Arz problemi olan bir ürün. Olabildiğince uzak durmak gerekiyor. Binance gibi profesyonel bir borsanın böyle ürünlere göz dağı vermesi adına delist edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

$BOSON

Değerli bir proje benim için. Uzun vadede güzel pozisyonlara geleceğini düşünüyorum. 2.45 civarı önemli direnci var şuanda. 1.21 dolar altında ise gün kapatmaması gerekiyor. Yukarı trendi yukarı çevirmesi halinde ise 8.30 dolar civarı formasyon hedefi mevcuttur.

$ADA

Belirttiğim seviyeler oldukça önemli seviyeler. Sarı kutumuz çok güzel çalıştı ve oradan bir toparlanma emareleri gösterdi. 1.08 dolar altında gün kapatmadıkça ADA güzel ilerleme kaydedecektir.

$AXS

104 bandı kırılım için takip edilmesi gereken noktadır. 58 dolar bölgesi ise majör destek noktası. Kırılım yukarı yönlü gelir ise minör direnç 115 dolar, ardından ise sert ivme kazanabilir.

$LRC

Loopring çok beğendiğim bir Layer 2 projesi. 1.40 dolar altında gün kapatmamak şartı ile izlenebilir. 1.40 dolar altında 1.30 ve 1.10 dolar bölgeleri var. Üzerinde kaldıkça ise 1.94 dolar olan kırılım seviyesine gidebilir.

$RACA

Bu kanalda izliyordum ve kanalı aşağı yönlü kırdı. Bir müddet toparlanmakta zorlanabilir. 0,001980 dolar bölgesi aşağı kırılmamalı.

$DOT

32 direncine doğru gidiyor gibi şu an. Geçer ise 39 dolar direnci gündeme gelecektir. 22.60 dolar altında gün kapatmadığı sürece kısa orta vade için problem yok.

$GALA

Ne zaman ki şu kanalı yukarı kırdı o zaman sert ivme kazanır. Ne zaman ki aşağı kırdı o zaman sert satış yer. Kanal içerisinde oyalanıyor şimdilik.

$EQX

Kutularımız mükemmel çalıştı, tepki aldığı yerde bariz güzel bir nokta. 0.445 dolar üzeri gün kapatırsa çok sert ivme gelecektir.

$SOUL

Desteğini mükemmel kullandı gerçekten. Trend altı gün kapanışında sert satışlara maruz kalabilir. Hemen hemen 2.75 dolar bölgesi. 3.90 dolar üzeri gün kapanışları fiyatları 6 dolar bölgesine kadar götürür.

$BTC

BTC’de izlediğim yapı itibari ile böyle bir durum var. Kanal altı gün kapatmadığı sürece piyasa yukarı ihtimal kuvvetlidir. Bu sıkıcı süreçlerde piyasa yapıcılar olabildiğince likidite toplarlar.

$JST

0.060 dolar üzeri gün kapanışları özellikle takip edilmesi gereken dirençtir. Geçebilirse eğer 0.10 dolar seviyelerine kadar ataklar gelebilir.

$DEGO

Sarı kutu bölgeye ilk teması gerçekleştirdi. 7.30 dolar bölgesi geçilmeli ki günlükte yeniden pozitife dönebilsin. Bu olursa eğer 13.70 olan majör bölgeyi test edebilir.

$USDT.D

Tether dominans kısa hali ile piyasadaki paranın % kaçının Tether’de yani dolarda oldugunu gösterir. BTC ile ters kolerasyon içerisinde yer alır. Yani bu grafik yükselişte ise btc fiyatı geri çekilir düşüşte ise btc fiyatı yukarı gelir. Geçmişte de hep bu şekilde olmuş. 4.10 bölgesi haftalıkta geçilmez ise problem yok. Kırdığı direncin retestini yapmıyordur umarım aksi takdirde çok sert satışlara maruz kalabilir btc.

$ONT

Retest etmeden düştü dolayısıyla fiyatlar sert geri çekildi. Retest etmek isterse bu bölge 1.02 dolar civarı olacaktır. 0.56 dolar altında gün kapanışlarında satış baskısı artabilir.

Anlık haber için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz: t.me/koinsaati_anlikhaber

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

kriptopara

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Coinleri

Binance

Binance CEO’su Dünyanın En Zengin Milyarderleri Listesine Girdi