in ,

Crypto Bull’s ile Huobi Sohbet Saati

Topluluğumuzun tecrübeli analisti Crypto Bull’s, 8 Ocak Cumartesi 20:00-21:30 saatleri arasında KoinSaati Telegram grubunda piyasa analizlerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda mevcut piyasa durumu ve teknik analiz konusunda bilgi edinmek isteyen, etkinliği kaçıran ya da önemli noktaları tekrar okumak isteyen okuyucularımız için etkinlikte konuşulanları sizlerle paylaşacağız.

$AAVE

289 dolar üzeri bahar şenlik, 155 dolar altı ise iyi değil. İki fiyat arasında ise oyalanır durur. Trade fırsatı verir sadece.

$GXS

Sonunda düşüşten nasibini aldı. Trendini de aşağı kırdı gibi duruyor. Güvensiz piyasa koşulları mevcut maalesef. 1.87 dolar sağlam desteği.

Bitcoin

Bitcoin 60-65.000 dolar iken Twitter’da benden başka 2’li tepe oluşuyor diyen yoktu. Boğa koşusu ileride devam edecek fakat sert düzeltmeler de her zaman olacak.

Aylıkta 2’li tepe hedefi ise 16.000 dolar civarı. Gelir mi ? Neden olmasın geçmişte 16.000 doları görmedi mi ? Yine görür zor değil. Balinaların $BTC satmasına bakar her şey. Tabii bunun için GLOBAL AÇIDAN büyük negatif haberler lazım piyasalara. 2020 Mart ayında Covid ile piyasaların çakılması ve ardından ralli başlaması buna en büyük örnek.

40.600 dolar altında gün kapatırsa bir süre daha bırak rahat vermeyi doğru düzgün uyku uyutmaz kimseye. Şahsi görüşüm bu şekilde. 40.600 dolar üzeri günlükte kaldıkça yukarı yönünü çevirebilir.

$QREDO

$QREDO için şöyle bir oluşum oluşabilir. Destekler sert kırılmış hacimli mumlar ile. 4.26 dolar desteği tutmaz ise 3.65 dolar gündeme gelecektir.

$MX

Takip ettiğim grafiği bu şekilde. Trend diplerine epey yaklaşmış bulunmakta. 2 dolar altında kaldıkça yön aşağı.

$TOTAL 2 Market Cap

1.03 trilyon dolar bölgesi büyük destek noktası. Piyasanın bu seviyelerden toparlanma emareleri göstermemesi halinde çok daha büyük satışlar gelmesi muhtemeldir.

$RVN

Güzel fake attı ve sert satışa maruz kaldı. 0.072 dolar bölgesi baba destek noktasıdır. O seviyelerde alıcı bulmaması halinde 0.045 dolar seviyeleri gündeme gelebilir.

$SLP

14 temmuzdaki 2’li tepesinden beridir düşüyor. Kanalı da aşağıya kırdı hala düşüyor. Hala düşüyor. Düşüyor düşüyor düşüyor. Bu kadar inatla düşen coin hiç görmedim. Asla kolay kolay bulaşacağım bir ürün değil.

$SWASH

0.068 dolar kanal dip noktası. Artık oralardan da dönmezse zaten dönmesin. Ayrıca $SWASH için 0.30 dolar altında kesinlikle stop olunmalı demiştim. O zamanlar ya takip etmiyordunuz ya da FOMO’ya kapıldınız.

$EQX

EQX ise destek noktasına gelmek üzere. kutularımız nokta atışı çalıştı. 0.30 dolar seviyeleri sağlam destek olabilir.

Metaverse Hype’ı

Metaverse hype’ı daha başlamadı bile. Böyle hype olmaz. Hype dediğin uzun soluklu olur NFT gibi. Metaverse henüz beni tatmin eden bir ralli yaşamadı. Sadece $SAND, $MANA ile olaya bakıyor bizim topluluklar; fakat çok yanlış bu.

$REEF

Önemli sayılacak bir destek kırılmış. Henüz pozitif sinyaller yok. 0.0136 dolar altı gün kapanışları satış baskısını arttırır.

$DOT

Şuralardan 2’li dip yapıp 40 dolar seviyelerine doğru yola çıkması gerekiyor. Aksi takdirde 19 dolar seviyeleri gündeme gelir.

$CSPR 

0.11 dolar sağlam desteği. Buralardan dip yapabilirse eğer 0.23 dolar seviyelerini test etmeye gidebilir piyasa dönünce.

$ICP

29 dolar altında gün kapanışları yapmaması gerekiyor. Buralarda bir ikili tepe arayışına girmez umarım aksi takdirde 23 dolar bandına doğru yola çıkar.

$CERE

0.062 dolar altında gün kapatmamalı. Aksi takdirde %15-20 civarı bir düşüşe daha maruz kalabilir. Yükseliş için ise günlükte 0.084 dolar üzeri kapanışlar yapmalı.

$MINA

Kutu bölgesi çok önemli bir destek noktası. Bu seviyelerden sağlam alımlar gelmemesi halinde 2.55 dolar seviyelerine kadar düşebilir.

$LINA

0.034 dolar olan majör destek noktası önemli.

$AVAX

92-93 dolar iken %16-17’lik bir düşüşün $AVAX’ı rahatlatabileceğinden bahsetmiştim. Beklediğim düşüşün %13 lük kısmı gerçekleşti. 77-75 dolar bandı, majör destektir. Kırılması halinde 55 dolar bölgeleri gündeme gelebilir.

$MDT

0.091 dolar altı gün kapanışları, kademeli olarak 0.085 dolar ardından ise 0.078 dolar bölgelerini gündeme getirebilir.

Spot İşlem Konusu

Bende spotta çok fazla trade yapıyorum. %10-20 civarı kar alıp çıkıyorum. Bazen de hacimsiz ve market cap’i düşük altcoin’lerde %100-200 yakaladığım oluyor. İyi de oluyor.

Tavsiye olarak ise doyumsuz olmayın, belirli bir stop-loss kullanın. Ben şahsen %4 stop-loss kullanıyorum. Düşerse ve stop çalışırsa üzülmüyorum başka bir işlemde stop olduğum rakamı kat be kat zaten çıkarıyorum.

$BTC Düşüşü

Mayıs dönemi ile benzetmiyorum zira Mayıstaki düşüş böyle değildi. Bu biraz daha Şubat dönemindeki düşüşlere benziyor.

40.600 dolar üzeri günlükte kalabilirsek güzel noktalara gelebileceğini düşünüyorum. En azından zararda olanlara bir kısım satış fırsatı verecektir piyasa.

$USDT.D

4.10 dolar üzeri hafta kapatmamalı.

$DREP

Haftalık flama çalışır ise 4.50 dolar civarı bir formasyon hedefi var. 0.73 dolar altı hafta kapatırsa iptal olur.

Hacim Konusu

Hacim büyük bir etken elbette. Mesela $ICP de hacimli kırılımlar olduğu için 23’ten 38 dolara gitti. Ama ben her zaman tekniğe çok önem veririm.

$XNL

0.50 dolar altı gün kapanışları yapmamalı demiştik. Maalesef yaptıktan sonra sert satışlar gelmiş. Ardından tekrar 2’li tepe yapmış tekrar düşmüş. 0.23 dolar civarı muhtemel hedefi olabilir.

Anlık haber için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz: t.me/koinsaati_anlikhaber

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Bitcoin Yatırımcılarında “Aşırı Korku” Hakim

TBMM Yeni Kripto Yasasını Tartışacak