içinde ,

Crypto Bull’s ile Günün Teknik Analizleri | 27 Kasım 2021

Teknik Analiz
Crypto Bull's ile Günün Teknik Analizleri

Gün içinde Telegram kanallarımız ve Twitter adresimden paylaştığım teknik analiz paylaşımlarını herkes kolaylıkla tek bir yerden erişebilsin diye yazı olarak burada derliyorum.

Hesaplarımızı da takip etmeyi unutmayın:

t.me/koinsaati – t.me/CryptoBulls34 – http://twitter.com/CryptoBulls34

Bitcoin (BTC)

Buyrun BTC’yi kısaca bir analiz edelim. Hem eğitim niteliğinde hem bilgilendirici nitelikte..

BTC’de günlerdir söylediğim 53,500 bölgesi tam olarak nokta atışı geldi. Bunu ben kahin olduğum için falan tahmin etmedim. Gerekli likidite bölgesi orası olduğu için söyledim. İlk kutumuz hayati öneme sahip bir bölge dedik ve ek olarak Temmuz ayından başlattığı yükselen trendin dip noktası hemen hemen 51-53k bölgesi dedik. Artık önemli bir karar aşamasında piyasa. Bu trendin kırılması durumunda ilk olarak BTC’de gündeme gelecek rakamlar 47,500 bölgesi.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

47,500 de eskiden beri çok kritik çalışan bazen destek bazen ise direnç noktası. Şuan için söyleyecek olursak destek noktası. Zira üzerindeyiz. Destek demek bol alıcılı bölge demek. Trend kırılmaz ve BTC dönecek olursa ilk önemli direnç seviyemiz 60k bölgesi.

Önemli miktarda satışlar yapılan bu bölgenin geçilebilmesi için boğaların hayli güçlü durması gerekiyor. Henüz bu rakamlar için erken olsa bile kırılmadık trendden umut kesilmezmiş..

53,700 altında gelebilecek gün kapanışlarında satış baskısının artabileceğini ve negatif havanın artabileceği ihtimalini göz ardı etmeyelim. Benim için en sağlam risk alınabilecek seviye , BTC’nin trend dip noktasıdır. Trend dip seviyesine geldi ve kendimce risklerimi aldım.

Belli bir stop-loss noktası belirledim kendime. BTC beklediğim seviyelerin altında kapanış yaparsa eğer zarar kes yaparım ve pozisyonlarımı stoplarım. Piyasa ile inatlaşmamak gerekiyor… Önemli olan sizin riski nerde almanız gerektiği.. BTC tepe yaptığında risk alınmamalı.

Veya alacağınız altcoin tepe yaptıysa alınmamalı. Derin bir inceleme sonucu ürüne para yatırımı yapılmalı. Aksi takdirde piyasa kurtları paranızı sizin rızanız ile sizden alır..

Bu söylediklerim gerçekten önemli , dikkate almanızı rica ediyorum. Risk yönetimi en önemli şeydir. Ve tabii ki psikoloji yönetimi.. Herkese selamlar sevgiler..

Bitcoin Dominans (BTC.D)

Haftalık görünümde 2017 den beri süregelen 2 adet çizgimiz var. Ne kadar güzel çalıştığını anlatmaya kelimeler yetmez. Bu çizgileri çekip piyasanın hangi zamanlarda hangi tepkileri verdiğini ölçün biçin tartın..

Bitcoin Dominans
Bitcoin Dominans (BTC.D) Teknik Analizi

BTC dominans nedir ne değildir? Ne işe yarar bunları ölçün biçin tartın.. Bir şeyler öğrendiğiniz zaman, kendi kendinize tahminler yapıp doğru çıktığını gördüğünüz zaman özgüveniniz tazelenecek. Şu şunu dedi, bu bunu dedi ile ürün almayın. Risk almayın.. Size tek tavsiyem.

Son olarak ise, BTC dominans haftalıkta 40 seviyesini aşağı kırdığı zaman çok güzel tablolardan bahsedebiliriz. Henüz erken. Diğer ihtimal ise 47 üzeri hafta kapanışları gelirse kötü senaryolardan bahsederiz. Riski yöneteceğimiz bir unsur sadece bu. Sevgiler..

USDT Dominans (USDT.D)

USDT dominans verisi en önemsediğim veri. Piyasa ile tam olarak bir kolerasyon içerisinde çalışmış bir grafiği var. Kanal dibindeyken piyasa dump yemiş , kanal tepesindeyken piyasa pump yemiş.

Mükemmel çalışan bir veri benim için..

USDT
USDT Dominans (USDT.D) Teknik Analizi

Kanal alt bandı olan 2.52 seviyelerinin altında bir hafta kapanışı görürsek eğer bu twiti unutmayın, çok güzel şeyler yaşanacak. Henüz olumlu veya pozitif bir hava yok bu grafikte. Önemli ortalamalara takılmış haftalıkta. Kırılım geldiği anda çok farklı şeyler konuşacağız.

Şu an grafiksel olarak yukarı gitmeye eğilimli. Bu düşüşe işaret eder. Fakat yine dediğim gibi , çok önemli bir veri, her hareketi özenle takip edilmelidir (bence). Düşecek demiyorum BTC için, fakat bu grafik yukarı gitmeye devam ederse bu şu anlama gelir; piyasada ki para USDT’ye yani nakite geçiyor demektir. Piyasa ile her zaman kolerasyon içerisinde devam etmiş olan bu grafik asla görmezden gelinmemeli. Sevgiler selamlar.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Bull's tarafından yazıldı.

Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi İçermez. Orta-Uzun Vadeci.

Huobi Primelist

Huobi Primelist Hız Kesmeden Devam Ediyor: Yeni Proje Biconomy $BICO

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 27 Kasım 2021