in ,

CrvUSD, Sepolia Test Ağında Konumlandırıldı

Merkeziyetsiz platform Curve Finance’ın stablecoin’i crvUSD, Sepolia test ağında yayına alındı. 

Sepolia, Ethereum geliştiricileri tarafından ana ağ dağıtımından önce kodu test etmek için kullanılan iki ana test ağından biri olarak hizmet veriyor. GitHub’da yapılan açıklamaya göre bu kod özellikle tokenin Ethereum blok gezgini Etherscan’da doğrulanmasını test etmek amacıyla dağıtıldı. 

2020 yılında kurulan Curve, stablecoin’leri daha az slipaj ve minimum ücretlerle takas etmeyi amaçlayan en büyük merkeziyetsiz borsalardan biridir. 

CrvUSD’nin Sepolia ağı üzerinde dağıtımı, platformun ve stablecoin’in ana ağ sürümüne yaklaştığına işaret ediyor. Curve platformunun kurucusu Michael Egorov, ilk olarak ekibin Temmuz 2022’de yerel bir stablecoin geliştirmek için çalıştığını açıklamıştı. Daha sonra, Kasım 2022’de Curve geliştiricileri projenin teknik incelemesini ve ilk kodunu yayınladı. 

Stablecoin, ABD dolarına sabitlenecek ve MakerDAO’nun DAI stablecoin’ine benzer bir token tasarımına sahip olacak. Bunun yanı sıra crvUSD, ödünç verme- tasfiye AMM (LLAMMA) adı verilen yen bir algoritmaya dayanacak. Projenin whitepaper’ına göre bu algoritma, stablecoin ile ilişkili riski yönetmek için teminatları sürekli olarak tasfiye edecek ve otomatik olarak yatıracak. Bu sayede ABD dolarına olan sabitlik korunabilecek. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Sui (SUI) Ne Zaman Listelenecek?

Sui

Sui (SUI) Nasıl Satın Alınır?