içinde ,

Cosmos (ATOM) Airdrop’ları Hakkında

ATOM, Cosmos

Cosmos ekosistesmi sıkça airdrop dağıtmasıyla yatırımcılar arasında oldukça ün kazandı. Sonuçta airdrop kazanmak her yatırımcıyı sevindirir.

Bu yazımızda Cosmos ekosisteminde dağıtılan airdrop’lara nasıl hak kazanabileceğinizden ve hak kazanacağınız kripto paralardan nasıl yararlanacağınızdan bahsedeceğiz.

Airdrop’lara hak kazanabilmek için yerine getirmeniz gereken bazı stake kriterler bulunuyor. Airdrop dağıtacak projeler genellikle gerekli stake miktarlarını snapshot alınmadan önce açıklar. Nadir de olsa, kriterleri açıklamayan bazı projeler olabilir. Ancak projeler genellikle aşağı yukarı benzer kriterlere sahiptir, bu nedenle diğer projelerin kriterlerine bakarak kilitleyeceğiniz token miktarını tahmin de edebilirsiniz.

Aşağıda belirtilen miktarı ve dağılımı stake ettiyseniz şu anda yaklaşık talep edilebileceğiniz 19 airdrop’tan 17’sine hak kazanmış olabilirsiniz.

  • 50 $ATOM
  • 100 $OSMO
  • 50 $JUNO
  • 100 $EVMOS
  • 100 $SCRT

Mevcut fiyatlarla, bu yaklaşık $1500’lık bir toplam yatırımdır. Yatırım tutarını yüksek bulan yatırımcılar olabilir. Daha düşük tutarlı yatırım yapmak isteyen yatırımcılar aşağıdaki dağılımı da stake etmeyi düşünebilir.

  • 10 $ATOM
  • 30 $OSMO
  • 10 $JUNO

Ancak ilk belirttiğim dağılımı yerine getirmeniz dahilinde, yaklaşık 49 airdrop’tan 40’ına hak kazanabilirsiniz.

Ancak bunlardan bazıları için zaten snapshot (anlık görüntü) alınmış olabileceğini unutmayın. Cosmos ekosistemine daha fazla proje eklendikçe ve inşa edildikçe daha fazla airdrop dağıtılıyor.

Snapshot (Anlık Görüntü) Nedir?

Projeler, belirli bir tarihte token’ları belirleyen delegator’ların listesini almak için on-chain verileri kontrol eder ve bu verilerin anlık görüntüsünü alır. Bu delegator’lar, proje tarafından belirlenen yeterlilik kriterlerini yerine getirirlerse airdrop için uygun hale gelirler.

Bununla birlikte, potansiyel olarak airdrop’ları kaçırmanıza neden olabilecek iki husus bulunuyor:

  1. Borsalar tarafından işletilen validator’lere yetki vermeyin. (örn: Kraken, Coinbase)
  2. Sıfır komisyona sahip validator’lere yetki vermeyin.

Stake en yaygın filtreleme kriteri olsa da başka faktörler de vardır.

Yönetim anketlerine oy kullanmak ve Osmosis havuzlarına likidite katkıda bulunmak, airdrop alma şansınızı artırabilecek diğer birkaç etmendir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.  

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Solana (SOL) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

Ethereum Merge’den Kar Elde Etmek için Uygulamanız Gereken Adımlar!