içinde , ,

Cosmos Ağı Üzerinde Airdrop Olabilecek Testnet’ler!

Cosmos, birbirine bağlı uygulamalar ve hizmetlerden oluşan sürekli genişleyen bir ekosistemdir. Cosmos ağında devam eden ve airdrop olabilecek 3 testnet’i paylaşıyoruz.

cSwap DEX Testnet’i

Öncelikle bu link ile siteye girmeniz gerek: https://testnet.cswap.one/

Kaşınıza çıkan risk bildirimini okumalı ve onaylamalısınız. Onay sonrası ekran aşağıda gördüğünüz şekilde görünecektir. “Connect” kısmından istediğiniz cüzdanı seçmeli ve cüzdanınızı bağlama aşamalarına geçmelisiniz.

Cosmos

Kelpr Wallet kullanmak istiyorsanız ve uzantı ekli değilse bu link ile önce uzantıyı eklemelisiniz:

Kelp Wallet kurulumunuzu yaparken 12 kelimenizi doğru not ettiğinizden emin olun. İsterseniz 24 kelimede seçebilirsiniz.

1.Adım Cüzdan Bağlama

Kelpr Wallet’ı seçtiğinizde karşınıza bu ekran çıkacaktır. “Approve” kısmına tıklayarak onaylayın.

Kelpr

Cüzdanınız direkt olarak işleme hazır.

2.Adım Discord

cSwap DEX Discord sunucusuna gidin: cSwap DEX Discord Linki

“request-faucet” kısmına tıklayın. Buradan $testnet ve cüzdan adresini yazarak $CMDX, $ATOM ve $OSMO isteyeceksiniz.

Cosmos

Yukarıda gördüğünüz şekilde göndermelisiniz. Testnet’e bağlandığınız cSwap DEX linkinden hesap kısmına tıklayarak “Address” kısmında yer alan cüzdanı kopyalamalısınız.

Yukarıda gördüğünüz gibi bot otomatik olarak cüzdan adresinize gönderim sağlayacaktır. Hesabınıza geri dönerek işlemlere devam etmelisiniz.

3.Adım Swap

Öncelikle Swap işlemi gerçekleştirmeliyiz. Limitlerimizi belirleyip “Swap”a tıklıyoruz. Tamamını kullanmamaya özen gösterin. Cüzdanınıza gelen onayı “Approve” ile onaylamalısınız.

4.Adım Limit Order

Trade- Limit Order kısmına tıklayın. Burada “Sell” ve “At” kısımlarına istediğiniz oranları yazın ve Swap kısmına tıklayın.

Siparişiniz sayfada aşağıya indiğinizde “Active Orders” şeklinde görünecektir.

5.Adım Limit Emri İptal Etme

Vermiş olduğunuz limit emrini “Cancel” kısmına tıklayarak iptal edin. Amaç sistemdeki her şeyin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek. Bunu yaptığınızda cüzdanınıza tekrar onay gelecektir. Onaylayın.

6.Adım Deposit

Likidite eklemek için likidite havuzunu “Farm” kısmına gelerek “Deposit”i seçin. İstediğiniz tutarı seçin ve “Add Liquidity” kısmına tıklayın. Cüzdanınıza gelen onayı onayladıktan sonra işleminiz tamamdır.

Likidite ekledikten sonra “Your Details” kısmından eklediğiniz likiditeyi görmeniz gerekir.

7.Adım Farm

Farm kısmına gelin. Eklemek istediğiniz likidite yüzdesiniz seçin “Farm” kısmına tıklayın. Cüzdanınıza gelen onayı “Approve” ettikten sonra işleminiz onaylanacak.

“Your Details” kısmında yine farm detaylarını görebilmelisiniz.

8.Adım Portföy

Portföy kısmında Assets, Liquidity ve History kısımlarında yaptığınız işlemlerin görünüyor olması gerek.

9. Adım Govern

Govern ile protokolün karar alma süreçlerine aktif olarak katılabilirsiniz. Bu kısımda yönetişim önerilerini göreceksiniz. Aktif olarak görünmesi gerek.

cSwap DEX’in Testnet işlemleri bu kadar. Eğer testnet aşamalarında sistemde karşılaştığınız bir sorun varsa bunlar discord kanalına gidip bildirmelisiniz.

NOT: Paylaşacağımız diğer tüm testnet’lerde aynı adımları uygulayacaksınız. Bu yüzden diğerleri için gerekli olan linkleri ekleyeceğiz. Adımların aynıları geçerli olacaktır. Tüm sayfaları denediğinizden emin olun.

Harbor Protocol Testnet’i

Harbor Protocol Testnet’ine katılım için link: https://testnet.harborprotocol.one/

Harbor Protocol Testnet’i için Discord linki: https://discord.com/invite/7vjPvWKKMT

Stride Zone Testnet’i

Stride Zone Testnet’ine katılım için link: https://beta.stride.zone/

Stride Zone Testnet’i İçin Discord Linki: https://discord.com/invite/GnKmheRDPV

Stake, Liquid Stake adımlarını kullanmalısınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Celsius (CEL) Neden Artıyor? | Güncel Teknik Analiz

Layer-2 Ölçekleme Çözümü: Zero-Knowledge (ZK) Rollups Nedir?