içinde

Cosmos Ağı Üzerinde Airdrop Olabilecek Comdex Testnet’ine Nasıl Katılınır?

ATOM, Cosmos

Comdex, Cosmos ekosistemi için bir DeFi altyapı katmanıdır. DeFi uygulamalarının Cosmos ekosisteminde sorunsuz dağıtımı için Layer-1 altyapısı, çok zincirli gelecekte DeFi’yi güçlendiriyor.

Comdex, küresel ekonominin en eski ve en büyük endüstrilerinden biri olan emtia ticareti endüstrisini demokratikleştirme ve devrim yaratma vizyonuyla yola çıktı. Comdex zinciri, DeFi ve CeFi ekosistemlerinde sermayenin varlıklara köprülenmesini sağlamak için oluşturulmuştur. Gerçekten merkeziyetsiz bir çözüm ekosistemi, finansta küresel likiditeye sınırsız erişim sağlar.

Comdex, Cosmos ekosisteminde DeFi uygulamalarının sorunsuz bir şekilde oluşturulmasını ve dağıtımını destekleyen sağlam bir altyapı katmanı sağlamayı amaçlamaktadır. Comdex zinciri, yatırımcıların yatırımlarını çeşitlendirmelerine ve getiri elde etmelerine yardımcı olan geniş bir varlık yelpazesine yatırımcının erişimini geliştirir.

Comdex Testnet Katılım Aşamaları

Öncelikle Kelpr uzantılı cüzdan kullanacağız. Kelpr Wallet için uzantı ekli değilse bu link ile önce uzantıyı eklemelisiniz:

Kelp Wallet kurulumunuzu yaparken 12 kelimenizi doğru not ettiğinizden emin olun. İsterseniz 24 kelimede seçebilirsiniz.

Testnet’e katılım için siteye gidin. Sitede öncelikle karşınıza katılım şartları çıkacaktır. Onları onaylayın.

“Connect Wallet”a tıklayın. Cüzdan olarak Kelpr Wallet’ı seçin.

(NOT: Cüzdan olarak Ledger’da kullanabilirsiniz. Ancak tüm testnet’larde scam içeriklerden ve dolandırıcılıklardan korunmak için ayrı ve boş bir cüzdan kullanmalısınız.)

Kelpr Wallet’ı bağlamak istediğinizde cüzdan sizden onay isteyecektir. “Aprrove” ile onaylayın. Artık cüzdanınız bağlandı.

Kelpr Wallet’ı açın. Daha sonra ağ olarak “Comdex Testnet Chain”i seçin.

Discord sunucularına gidin.

“Request-faucet” kısmına gidin. Ve ekranda gördüğünüz şekilde $testnet comdex….. cüzdan adresinizi yazın.

İşleminiz hemen gerçekleşmiş olmalı. Comdex Faucet Bot bu isteğinize hemen yanıt verecektir. Artık cüzdanınızda CMDX görebilirsiniz.

Testnet sitesinde geri dönün. Burada “Asset” kısmına tıkladığınızda aktif olarak cüzdanınıza gelen CMDX’leri görüyor olmalısınız. Öncelikle bu ekranda “ATOM” için “deposit” kısmına tıklayın. “OSMO” içinde “deposit” kısmına tıklayın. Cüzdanınıza ağ olarak ikisinin de testnet ağı eklenmiş olmalı.

Öncelikle Cosmos Hub testnet ağını seçin. Çıkan cosmos….cüzdan adresinizi kopyalayın. Comdex discord kanalından “request-faucet” kısmına gelin ve $testnet cosmos….şeklinde cüzdan adresini gönderin. Aynı işlemi OSMO ağı içinde tekrarlayacağız.

Bu işlemi yaptıktan sonra cüzdanınıza 5 ATOM gelmiş olmalı.

Osmosis test ağını seçin ve tekrar osmo… cüzdan adresini kopyalayın. Discord kanalında request-faucet” kısmına gelip $testnet osmo…. cüzdan adresinizi yazın.

Bu işlemi yaptıktan sonra ekranda gördüğünüz gibi cüzdanınıza 5 OSMO gelmiş olmalı.

Testnet sayfanızı yenileyin ve Asset kısmınız güncellensin. Şimdi Asset kısmından önce ATOM deposit’e tıklayın.

Deposit için tutar belirleyin ve yazarak deposit’e tıklayın.

Cüzdanınıza bir onay gelecektir. Aprrove ile onaylayın.

İşleminiz başarıyla gerçekleştikten sonra ekranda “Transaction Successful” olarak onaylandığını göreceksiniz. Aynı işlemi OSMO içinde gerçekleştirin.

Şimdi “LEND” kısmına gidin. “Details” kısmına dokunun. “Select” kısmında üç seçeneğiniz olacak. İlk olarak CMDX seçin.

Comdex

Bakiye olarak istediğiniz tutarı seçip “Lend” kısmına tıklayın. Bunu elinizde olan tüm varlıklar için tekrar edeceksiniz. Cüzdanınıza onay gelecek, onu Approve ile onaylayın.

CMST ve ATOM için işlemleri tekrarlayın. Ve cüzdanınıza gelen onayları onaylayın. CMDX için yaptığınız her şeyi LEND kısmına geri dönüp OSMO içinde yapın.

Bunları yaptıktan sonra LEND kısmına tekrar gelin. Ve details’e tıklayın. Ekranda gördüğünüz şekilde OSMO’yu ödünç alacağız ve CMDX’i teminat olarak göstereceğiz. İstediğiniz tutarları ekranda gördüğünüz şekilde girerek “Borrow” kısmına tıklayın.

ATOM’dan CMDX’e ve CMST’den OSMO’ya bu işlemi tekrarlayın.

Ana sayfaya gidin. “Close” kısmı ile tüm borçlarınızı ödeyin. Borrow kısmına gelin. Ve Repay kısmına tıklayın.

Close kısmına dokunun ve kapatın. Bunu tüm borçlarınız için ayrı ayrı gerçekleştirin.

Tüm bunlardan sonra Comdex discord kanalına gidip geri bildirimde bulunabilirsiniz. Comdex testnet’ini tamamladınız.

Testnet’lerde spam-scam projeler ve içerikler olabilir. Bu yüzden yeni bir Google Chrome profili açıp, üzerine cüzdan eklentisi kurup ve boş bir cüzdan oluşturup testnet’lere katılmalısınız. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Chiliz Chain 2.0, Chiliz Ekosisteminin Geleceği için Ne Anlama Geliyor?

En Fazla Türk Topluluğu Olan 20 Coin!