in ,

Coreto (COR) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Coreto CEO’su Iustina Faraon bu projeyi yapma amaçlarını söyle açıklıyor: “Amacımız, yatırımcılar, influencerlar (kripto para konusunda tanınmış kişiler: youtuberlar, site sahipleri, topluluğu olan kişiler), blokchain projesi sahipleri gibi tüm tarafları tek bir platformda birleştirerek dünyayı blokchainin dönüştürücü gücü hakkında eğitmektir”

Evet Coreto’nun yaptığı tam olarak bu. Bu 3 kesimi bir araya getirerek güvenilir bilgi alma platformu oluşturuyor. Olaya yatırımcılar açısından baktığımızda şu problemler karşımıza çıkıyor: Araştırmaya harcanan detaylı süre, projenin kaynağı hakkında güvenilir bilgi edinme, para kaybetme korkusu, düşük seviye finansal okuryazarlık, tecrübe eksikliği. Bu problemlerin ihtiyacı olan şeyleri Coreto bir araya getiriyor. Bu konuda bilgi sahibi olan topluluk sahibi insanlar, fiyat araştırmaları, topluluklar, projenin geleceği, yol haritası, birebir blockchain yolculuğu mentorlüğü.

Influencerlar açısından da bazı güncel problemler mevcut. Performanslarını analiz edebilme, daha fazla tanınırlık, birden fazla sosyal medya ağına dağıtılmış kitle, kanal gelirlerinin çeşitliliği. Coreto bu problemlere karşı şu çözümleri getiriyor: birçok yere dağılmış kitleyi tek bir yerde toplayabilme, performans analizleri, güvenilir ve zamanla büyüyen itibar.

Proje üreticileri açısından da bazı problemler mevcut: bu maliyetlerin başında tanınırlık maliyeti geliyor, kullanıcılar, influencerlar ve topluluklarla iletişim problemi, kaliteli tavsiye edici bulma sorunu. Coreto ile proje geliştiricileri bu maliyetleri minimum seviyeye indiriyor. Topluluk havuzundan influencerlarla iletişim kurma, düşük abonelik ücretleri, güvenilir tavsiye edici kişiler bulmasına olanak sağlıyor.

Bu çözümlerinin yanında Coreto bu üç kesim arasında interactiviteyi sağlamakta. Bu şekilde proje geliştiriciler, yatırımcılar ve influencerlar arasında kolaylıkla kontakt kurulabiliyor. Bu konuda ihtiyaç duyulan her şeyi tek bir çatı altına alması ve uygun ücretlerle toplamasıyla kendini ön plana çıkarıyor.

Bu süreçte de COR tokenını kullandırtıyor. COR tokenı bu platformun para birimi olarak işlev görüyor. Toplamda 500,000,000 milyon arzı olan COR’un %50’si dolaşımda bulunurken %25’i platform için ödüllerle kullanılmak üzere ayrılmış.

COR Fiyatı Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

COR yazıyı kaleme aldığım anda 0.01208 USD seviyesinde işlem görmekte. COR satın almak için Bilaxy ya da Uniswap borsalarını kullanabilirsiniz. Şu anda dip seviyelerinde dolaşan COR tokenının tanınırlığı arttıkça fiyat seviyesi de çıkabilir.

Uniswap nedir ve nasıl kullanılır başlıklı yazımızdan cüzdanınızı nasıl Uniswap’a bağlayacağını öğrenin. Ardından Uniswap üzerinden COR/ETH işlem çiftiyle alım yapabilirsiniz.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Blockchain Teknolojisinin Kullanıldığı 20 Farklı Alan

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Hangi Kripto Para Birimleri Bitcoin’i Geride Bırakabilir?