in , , ,

Copy Trading İşlemlerinin Faydaları

Copy Trading hakkında sıralanabilecek faydaları sizler için derledik. Öncesinde Copy Trading’in ne olduğunu öğrenmek için bu yazımıza göz atabilirsiniz: Copy Trading Nedir?

  • Zaman Tasarrufu

Başarılı bir trader olmak kolay değildir. Oldukça zaman, çaba ve tecrübe gerektirir. Copy trading, hali hazırda başarılı trader’ların işlemlerini taklit etmenizi sağlar. Grafikleri sürekli takip etmenize gerek kalmadığı gibi zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

  • Yeni Başlayanlar için Kolaylık Sağlar

Çoğu copy trade uygulamaları ve platformları, yeni başlayanlar için kullanıcı dostu, basit bir arayüzlere sahiptir. Klasik trade platformları, kolaydan karmaşığa değişkenlik gösteren çeşitli özellikler içerir. Seçeneklerin fazlalığı ve farklı emir türleri, bazen yeni başlayan trader’lar için zorlayıcı olabilir.

Çoğu copy trade uygulaması, en iyi performansı gösteren trader’ları veya sinyal sağlayıcılarını kullanıcılarına listeler halinde sıralar. Kullanıcılar o listelere bakarak başarılı işlem geçmişine sahip trader’ları takip edebilir.

  • Sınırlı Piyasa Bilgisine Sahip Kullanıcılar da Yararlanabilir

Piyasaları analiz etmek piyasa yapısını kavramanın yanında temel ve teknik analiz bilgisi gerektirir. Bu analizleri henüz başarılı bir şekilde yapamayan veya piyasa dinamiğini anlamlandıramayan kullanıcılar da copy trading’den faydalanabilir.

  • Tecrübeli Trader’ların Stratejilerini Öğrenebilirsiniz

Tecrübeli trader’ların yaptıkları işlemleri takip ederek onların nasıl stratejiler geliştirdiğini, nasıl fikirler ürettiğini öğrenip ileride kendi stratejilerinize uyarlayabilirsiniz.

  • Kendi Riskinizi Yönetin

Copy trading, yapılan işlemleri daha az riskli hale getirmez. Bununla birlikte, trader’lar, copy trading uygulamasının sunduğu parametrelerle riski makul seviyelerde tutmanızı sağlayacak araçlara sahiptir.

Kripto,

Copy trading’i yaptığınız trader’ın risk iştahı sizinkiyle aynı olmayabilir. Bu nedenle, bu parametreleri kullanarak işlemini taklit ettiğiniz trader’ın stratejisini, kendi almak istediğiniz risk seviyesine çekebilirsiniz.

  • Pasif Gelir Kaynağı

Copy trading sayesinde başarılı trader’ların işlemleri sayesinde pasif veya ek bir gelir sağlayabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

İş Hayatında ve Günlük Yaşamda Yapay Zekâ Teknolojisinin Geleceği