içinde

ConsenSys, Yatırımcılardan 200 Milyon Dolar Topladı

Blockchain teknoloji firması ConsenSys çarşamba günü yaptığı açıklamada, HSBC ve ABD hedge fon şirketi Third Point dahil olmak üzere yatırımcılardan 200 milyon dolar topladığını söyledi.

Blockchain, Bitcoin gibi kriptoparaların arkasındaki teknoloji, on yıldan fazla bir süre önce ortaya çıktı. O zamandan beri yatırımcılar, endüstrileri finanstan ticarete dönüştüreceğine inanarak teknolojiye ve ilgili şirketlere milyonlarca dolar akıttı.

ConsenSys

New York merkezli ConsenSys, CEO’su ve kurucusu Joe Lubin’in de Ethereum’un piyasaya çıkmasına yardımcı olduğu önde gelen bir girişimdir.

Ürünleri, kullanıcıların dijital token’ları ve coin’leri saklamasına ve yönetmesine ve diğer blokzinciri tabanlı uygulamalarla senkronize çalışmasına olanak tanıyan ve web tarayıcı uzantılı bir uygulama olan MetaMask da buna dahildir. ConsenSys, MetaMask aylık aktif kullanıcı sayısının geçen yıla göre 38 kat artarak toplam 21 milyon olduğunu söyledi.

Bu tür teknolojiler, blokzinciri tabanlı “merkeziyetsiz” uygulamaların ve kriptopara birimlerinin yaygın olarak kullanıldığı internetin ortaya çıkan bir tekrarı olan “Web3” olarak adlandırılan bir alanda yaygın olarak kullanılıyor. Web3’ü destekleyenler, bireylerin veriler üzerinde daha fazla kontrole sahip olacağını ve Big Tech’e daha az bağımlı olacağını iddia ediyor.

Web3

Third Point CEO’su Daniel Loeb, şu açıklamalarda bulundu:

“ConsenSys’in MetaMask cüzdanı ve diğer araçları, tüketiciler, işletmeler ve geliştiriciler için merkeziyetsiz web üzerinde etkileşim kurmaları, oluşturmaları ve inşa etmeleri için benzersiz bir platform sunuyor.”

Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kriptopara birimi olan Ethereum, birçok uygulama Ethereum blokzinciri üzerine inşa edildiğinden, yaygın olarak Web3’ün önemli bir parçası olarak görülüyor.

Yine de birçok büyük yatırımcı, kriptoparaların volatil hareketleri nedeniyle doğrudan yatırımlara karşı temkinli olmaya devam ediyor ve bazıları bunun yerine ilgili altyapılara yatırım yapıyor.

Avrupa’nın en büyük bankası olan HSBC, bu yılın başlarında, bir kripto alım-satım departmanı başlatma veya varlıkları müşterilere sunma planının olmadığını söyledi. Goldman Sachs gibi rakipleri tarafından teknolojinin benimsenmesiyle çelişen bir hareket.

Kaynak: Reuters

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin

Bitcoin Yükseliş Trendine Devam Edecek mi? | BTC Teknik Analizi

Dogecoin

Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 18 Kasım 2021