içinde

ConsenSys Kurucusu: Rusya-Ukrayna Krizi Kriptonun Benimsenişini Hızlandırabilir

ConsenSys kurucusu Joe Lubin, kripto endüstrisini güçlü bir silaha benzetti. Lubin ayrıca, Rusya-Ukrayna krizinin ardından kripto benimsenişinin artabileceğini söyledi.

Ukrayna’daki savaş, kripto para birimlerinin kullanımı konusunda yeni bir bakış açısı yarattı. Savaşın ülke ekonomisi üzerindeki etkileri nedeniyle Ukrayna’daki kripto para faaliyetleri son iki hafta içinde arttı.

Bağışlar sayesinde şimdiye kadar, Ukrayna hükümeti 60 milyon dolardan fazla kripto para bağışı topladı. Hükümet, bağışlanan fonların bir kısmını askeri teçhizat satın almak ve medya faaliyetlerini desteklemek için kullandığını açıkladı.

Ukrayna İçin Kripto Bir Silah 

ConsenSys kurucusu ve Ethereum blockchain’in kurucu ortağı Joe Lubin, Rusya-Ukrayna krizinde kripto paraların rolü hakkında düşüncelerini paylaştı. Lubin, savaşın kriptonun küresel finansal piyasalara entegrasyonunu teşvik edeceğini belirtti.

Lubin, Ethereal 2022 Kampında şunları söyledi:

Sektörümüz için bir başka an. Uçurumun ana akım evlat edinmeye geçişini temsil ediyor. Şimdi ulusal güvenlik konularına geçiyoruz. Bu çok derin olacak, endüstrimiz için geri dönüşü olmayan bir nokta, çünkü teknolojimizin çok güçlü ve durdurulamaz olduğu açık.

Lubin ayrıca kripto para birimlerinin kullanımının küresel olarak artacağını öngörüyor. “Söz konusu ülkelerdeki düzenlemelere rağmen dijital varlıkların farklı ülkelerde kullanımı artacağını belirtti. Bu nedenle, her ülkenin politika uygulaması ve dijital varlıkların kullanımını teşvik etmek için gereken çerçeveyi geliştirmede hızlı davranması çok önemliydi.”

”Bu ülke ve diğerleri bu güçlü aracı ve silahı kullanmak zorunda kalacaklar, kimse silahları sevmiyor, ancak komşularınız kadar güçlü silahlarla yetenekli olmalısınız” diye ekledi.

Geçtiğimiz hafta, ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan dijital varlıklarla ilgili bir kararname nedeniyle kripto para yatırımcıları genelinde bir hype hakimdi. Kararname, tüm federal kurumları bir araya gelmeye ve dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve geliştirmeye çağırdı.

Ancak Lubin, ABD hükümetinin dijital varlık sektörü için politika geliştirmekte yavaş kaldığını belirtti.

Kaynak: invezz

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Aleyna Elihayrat tarafından yazıldı.

SpookySwap (BOO) ve Scream (SCREAM) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor

NFT Animasyon Dizisi “The Gimmicks” Piyasaya Çıkıyor