in

ConsenSys İle Mastercard: Ortaklık Çoklu Blockchain Ticaretinin Geleceğini Destekliyor

Mastercard ve ConsenSys, ticaretin geleceğini güçlendirmek için ortaklık duyurusu yaptılar. Blockchain alanındaki bir yazılım mühendisliği firması olan ConsenSys, Ethereum ekosistemini desteklemek için araçlar ve hizmetler sağlar ve geliştiricilerin, şirketlerin daha güçlü finansal altyapılar ve teknoloji başlatmasını sağlamak için yeni nesil ağlar oluşturmasına yardımcı olur.

ConsenSys Quorum, işletmelerin özel veya kamusal üretim blok zinciri uygulamaları için Ethereum’dan yararlanmasını sağlayan açık kaynaklı bir protokol katmanıdır. Quorum; kuruluşların güvenli, ölçeklenebilir izinli bir ağı işletmeleri için gereken özelleştirilebilir özellikleri içerir. Mastercard’ın çoklu blok zinciri stratejisinin bir parçası olarak, çeşitli girişimlerde ConsenSys ile birlikte çalışacak.

ConsenSys’in kurucusu ve CEO’su ve Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“ConsenSys’in ürünleri geliştiriciler, kuruluşlar ve tüketiciler için Ethereum’a erişimin birincil noktalarıdır. Ethereum’un birlikte çalışabilir dijital varlık standartlarını kullanan dijital kıtlık, şeffaflık ve otomatikleştirilmiş finansal uzlaştırma, NFT’lerden Merkez Bankası Dijital Para Birimlerine kadar çeşitli sektörlerde finansal inovasyonu hızlandırmaya yardımcı oluyor. Geleneksel ve blok zinciri tabanlı finansal teknolojilerin yakınsamasına liderlik etmek için Mastercard’da dijital varlıklar ve blok zinciri ekibiyle çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Mastercard’ın blok zinciri patentleri ve ödeme ağı, ConsenSys’in derin blok zinciri geliştirme uzmanlığı ile birleştiğinde, Ethereum üzerine kurulu kuruluşlar için açık kaynaklı bir protokol olan ConsenSys Quorum’a dayalı sağlam bir teknoloji yığını sunacak. Enterprise Ethereum, finansal kurumlar ve işletmeler arasında benimsenmeye devam etti ve bu da onu en yaygın kullanılan blok zincirlerinden biri haline getirdi. Mastercard’ın şu anda ağında halka açık Ethereum blok zincirinin yerel kripto varlığı olan Ether’i destekleme planları bulunmamakla birlikte, bu yatırım Mastercard’ın alandaki girişimlerinin ve yatırımlarının bir parçası olacak.

Mastercard’ın ödemelerde inovasyon geçmişi, blok zinciri patentlerinde liderlik ve inovasyona ilkeli yaklaşımı, onu blok zinciri ekosisteminde bir öncü ve tercih edilen bir ortak haline getirdi. Finans kurumları ve işletmeler uygulamaları blok zincirine yönelmeye devam ettikçe, yeni ekosistemler ve değer alışverişi yolları oluşturmak, açık kaynak topluluğunun gücünden yararlanırken güvenli, izinli ve ölçeklenebilir güçlü platformlar gerektirir. Mastercard’da Dijital Varlık ve Blok Zinciri Ürünleri ve Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Raj Dhamodharan bu ortaklık hakkında şu sözleri sarf etti:

“Finansal hizmetlerin blok zincirine hızlı geçişi, işletmelerin, hükümetlerin ve insanların dünya çapında gerçek zamanlı olarak nasıl işlem yaptıklarını yeniden şekillendirmeye devam ediyor. “ConsenSys’e yaptığımız yatırım, blok zinciri yeniliğimizi hızlı bir şekilde takip etmemizi ve Enterprise Ethereum’da aktif olarak uygulamalar geliştiren ve açık kaynak teknolojilerinden ve topluluklarından yararlanan müşterilerimizi desteklememizi sağlayacak.”

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Hukuk

Merkez Bankası’nın Gece Yarısı Düzenlemesi Ne İfade Ediyor?

theta network

Theta Network Nedir?