in ,

Conflux Network (CFX) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

kripto blockchain

Conflux, Çin’deki tek düzenleyici uyumlu, halka açık izinsiz bir blok zincir projesidir. Proje, kullanıcılar tarafından hızlı ve güvenli bir blok zincir olarak tanımlanıyor. 

2018 tarihinde Fan Long, Ming Wu ve Yuan Jie Zhang tarafından Singapur’da kurulan bu projenin yatırımcıları arasında DWF Labs ve Shanghai Science and Technology Comittee bulunmaktadır. 

Conflux’un Öne Çıkan Özellikleri

Benzersiz bir Three-Graph konsensüsü ile birlikte blockchain trilemma sorununa çözüm sunan Conflux’un öne çıkan özelliklerini şöyle sıralayabiliriz: 

  • Yüksek Verim
  • Güvenlik
  • Birlikte Çalışabilirlik
  • Ölçeklenebilirlik
  • Düşük Ücretler

Three-Graph konsensüs algoritması ile onay sürelerini hızlandıran proje, bununla birlikte saldırılara karşı Proof of Work konsensüsünü kullanmaktadır. 

Conflux projesinin China Telecom ile SIM kartı geliştirmek için kurduğu ortaklık, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Digital Renminbi’yi test etme fırsatını sunması ve DWF Labs gibi önemli yatırımcılar tarafından desteklenmesi Conflux projesine öne çıkaran özellikler arasında yer alıyor. 

Conflux’un Qtum ve Tenet ile gerçekleştirdiği ortaklık da projenin uzun vadeli iyi bir yatırım olduğunun göstergelerinden biri. 

CFX Fiyat Görünümü

Conflux (CFX) 11 Kasım 2020 tarihinde 0.082 dolar seviyesinden piyasaya dürüldü. Piyasaya girdikten bir ay sonra CFX’in fiyatı 0.12 dolar seviyesine yükseldi. 

Bu yazının yazıldığı sırada güncel piyasa değeri 647 milyon dolar olan proje, 26 Mart 2021 tarihinde 1.54 dolar seviyesine çıktı. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1.70 dolar seviyesini 27 Mart 2021’de gören CFX, en düşük seviyesini ise 1 Ocak 2023’te 0.021 dolar olarak görmüştür. 

CFX’in Geleceği

Hong Kong’un kripto varlık alım satım işlemlerine izin vermesinin ardından birçok yatırımcı ve piyasa uzmanı sıradaki boğa koşusunun Asya’dan geleceğini düşünüyor. Çin merkezli kripto para birimleri arasında gerek özellikleri gerekse ortaklıkları sayesinde öne çıkan Conflux, Asya merkezli kripto varlıklara yatırım yapmak isteyen kullanıcılar takip edilebilir bir proje. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Legia Warsaw Fan Token (LEG) Nedir? Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) Singapur’dan Aldığı Onay ile Pozitif Fiyatlanıyor