in , ,

Concordium, MVP Test Ağını Tamamladı

Merkeziyetsiz kurumsal ve gizlilik odaklı blockchain olan Concordium, MVP test ağının tamamlandığını duyurdu. Buna ilaveten, özel bir token satışı gerçekleştirdiler ve toplanan para Concordium’un gelişimini hızlandırmak için kullanılacak.

Concordium’un 2021 yılının 2. çeyreği için geçici bir dağıtım tarihi var. Şirketler, işlevselliklerinden yararlanırken sıfır bilgi kanıtı ile korunan kimlik protokolleri ile blok zinciri teknolojisinden yararlanabilecekler. Concordium’un geliştiricilerini oluşturan ekip arasında Pedersen Commitment’ın yaratıcısı Dr. Torben Pedersen ve Merkel Damgård Construct’ın mucidi Profesör Ivan Damgård yer alıyor. CNF ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre Concurdium’un hedefi “kurumsal blok zincirinin uzun süredir devam eden sorununu çözmek“.

Concordium

Özel token satışı yüksek katılım gördü ve toplamda 10 Milyon Avro değerinde satış gerçekleşti. Satış duyurusu, Concordium ve bir Fortune 500 teknoloji firması olan Geely Group arasındaki ortaklığın konsolidasyonunu doğrudan takip ediyor. İşbirliği sayesinde, ortaklar Concordium’un blok zinciri tarafından desteklenen ve iş sektörü tarafından kullanılmak üzere oluşturulan hizmetler oluşturabilecekler.

Concordium’un Mainnet Lansmanı Yakında Geliyor

Concordium’un arkasındaki ekip, ana ağa geçmeye odaklandı. Başvurulan tarihte kesin olmayan bir lansman tarihi ile, yakında tüm topluluğu güncel tutmak için bir ana ağ sonrası yol haritası açıklayacaklar. Seçilmiş bir topluluk üyesi grubu, Concordium’un akıllı sözleşme işlevlerini bir stres testinde test edebildi. Test edilen işlevler arasında oyun, kitle fonlaması, zaman damgası, oylama ve diğerleri de vardı. Concordium CEO’su Lone Fonss Shroder, bu test edilen işlevler hakkında şu sözleri sarf etti:

“Topluluğun, özellikle RustLang geliştiricileri arasındaki ilgiye tanık olmak şaşırtıcıydı. Concordium, protokol düzeyinde kimliği olan bir blok zinciri üzerine inşa etmek isteyen DeFi projelerinden güçlü bir talep aldı.”

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin Ethereum, Ripple

8 Mart 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum Ve Ripple Fiyat Analizi

9 Mart Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: Piyasa Yükselirken LINK Yeni Bir Fiyat Rekoru Kırabilir