CoinMarketCap, Uniswap Entegrasyonu İle Token Swap Özelliği Getiriyor

CoinMarketCap, token swap işlemleri için bazı merkeziyetsiz borsalar ile entegre olmaya başladı.

CoinMarketCap

Popüler kriptopara veri toplayıcısı CoinMarketCap, Ethereum token takaslarını kolaylaştıran Uniswap’ı entegre eden bir özellik başlattı.

CoinMarketCap, bu başarıya ulaşmak için Uniswap ile entegre edildi ve ekibe göre, daha fazla ağ ve merkeziyetsiz borsalarda entegre edilecek.

Ethereum Tabanlı Tokenleri Kolayca Takas Etme

CoinMarketCap’in Uniswap ile entegrasyonu, Ethereum tabanlı dijital varlıklar arasında değiş tokuş swap yapılmasını sağlayacaktır. Kullanıcılar artık token takas özelliğine toplayıcının web sitesindeki takas simgesi aracılığıyla erişebilir. Kullanıcılar, istedikleri gibi sorunsuz bir şekilde ERC-20 tokenleri arasında geçiş yapmak için cüzdanlarını bağlamakla yükümlüdür. Kullanıcıların bağlanabileceği cüzdanlar WalletConnect, Coinbase, Portis, MetaMask ve Fortmatic’tir. CoinMarketCap’e göre diğer ağlar ve DEX’ler ile daha fazla entegrasyon olacak, ancak platform token takasları için yalnızca Ethereum ve Uniswap V1 ve V2’yi desteklemektedir. Daha önce CoinMarketCap’in trafiğinde bir artış olmuştu. Ocak 2021’in başlarında platform 101 milyon ziyaret kaydetti, ancak bu sayı Mayıs ayında 272,32 milyona kadar yükseldi.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da hem "co-founder hem de chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin Korelasyonlu Hisse Senetleri Endeksi Oluşturuluyor

Ethereum

Jack Dorsey Ethereum Almayı Hala Reddediyor