içinde

CoinFLEX, Roger Ver’e Dava Açmaya Hazırlanıyor

Kripto para türev borsası CoinFLEX, FLEX (CoinFLEX’in yerel kripto para birimi) ile teminatlandırılmış kaldıraçlı pozisyonunda 47 milyon dolarlık teminat çağırısını (margin call) ödemediği için Roger Ver’e dava açacaklarını belirtti.

Roger Keith Ver, Bitcoin’i erken benimseyen yatırımcılardan biri, aynı zamanda Bitcoin ile ilgili girişimleri bulunuyor.

Geçtiğimiz ay CoinFLEX, bir müşterisinin şirkete 47 milyon dolar borcu olduğunu, bu nedenle borsadaki FLEX coin vadeli ve spot işlemlerini geçici olarak duraklattığını açıklamıştı. CoinFlex yatırımcıları bu borcun Three Arrows Capital’ın olduğunu düşündü ancak CoinFLEX CEO’su Mark Lamb, bu borcun 3AC ile ilgisinin olmadığını açıkladı.

Bu borcun Roger Ver’e ait olduğunu artık biliyoruz.

Ver, CoinFLEX’ten pozisyonunun tasfiye etmesini istemiş, aynı zamanda vadeli işlem sözleşmelerinin teslimi için fon sağlama sözü vermiş, ancak sözünü yerine getirmeiş. CoinFLEX, Ver’in pozisyonunu tasfiye etti, ancak 84 milyon dolarlık bir borcu bulunuyor.

Tasfiyeden sonra CoinFLEX borsası kasasından 84 milyon dolar harcamış. Roger Ver’in “manuel” kaldıraç kullandığı, kaldıraç oranları belirli bir eşiğin altına düştüğünde otomatik olarak tasfiye edilen diğer kullanıcıların aksine, kendisine daha fazla teminat eklemesi için ek süre verilmiş. Ancak bir ödeme gerçekleştirilmemiş.

Şirket şimdi, 84 milyon dolardan sorumlu olan ve ödemeyi reddeden Roger Ver’e karşı yasal işlem başlatacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizleri I 10.07.2022

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 10 Temmuz 2022