in ,

Coinbase’den Dikkat Çeken Paylaşım! Acaba Ne Olabilir?

ABD merkezli popüler merkezi kripto para borsası Coinbase yaptığı paylaşımla dikkat çekti.  Paylaşımında bulunan “mavi daire” airdrop ihtimalini gündeme getirdi. 

Nasdaq listesinde yer alan kripto para borsası Coinbase, 23 Şubat 2023 tarihli tweet’inde mavi bir daire kullandı. Bu paylaşımının üzerine çeşitli teoriler üretildi.

Coinbase, bir kaç gün önce resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Coinbase kullanıcılarının Arbitrum’da ETH, DAI ve WBTC gönderip alabileceğini duyurmuştu. Bu adımla Web3’e erişimi daha hızlı, daha kolay ve daha ucuz hale getireceğini ileri süren Coinbase’in ARB token airdrop’u yapabileceği ileri sürüldü.

Diğer yandan birçok kişi mavi dairenin Optimism ile ilgili olduğunu düşündü. Çünkü Optimism ekibi Coinbase’in paylaşımının ardından bir gönderi yayınladı.

Coinbase’in yaptığı paylaşım sonrası $OP token fiyatı %14,8 arttı. Optimism’in 2. airdrop’u gerçekleştirdiği göz önüne alındığında bu paylaşımın Layer-2 ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Mavi dairenin OpenSea token’i veya bir tür airdrop ile ilgili olduğu da düşünülüyor. Opensea, Coinbase aracılığıyla kullanıcıları teşvik etmek için airdrop dağıtabilir. Coinbase, OpenSea’den çok daha büyük bir pazara erişebilir.

Çeşitli teorilerin ileri sürüldüğü paylaşımın ne hedeflediği herkes tarafından merakla bekleniyor. Paylaşımın içeriğinin ne olduğu kripto para borsası Coinbase tarafından açıklanmadığı sürece gizemini koruyacak. İlerleyen günlerde detaylar açıklanacaktır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Spotify, NFT Sahipleri için Yeni Bir Özellik Test Ediyor!

Oasis Network, Yapay Zeka Teknolojisini İlerletmek İçin Yaptıklarını Paylaştı