içinde

Coinbase ve Mastercard İş Birliği

Önde gelen kriptopara borsası Coinbase, kullanıcılar NFT satın almayı kolaylaştırmak için Mastercard ile bir anlaşmaya imza attı.

Coinbase, yakın bir zamanda kendi NFT pazar yeri olacak olan Coinbase NFT için, NFT’lerin satın alma seçeneklerini artırmak adına bu ortaklığa adım atıldığı düşünülüyor. Şu anda, bir NFT satın alabilmek için bir Web3.0 cüzdana (Metamask, Trust Wallet vb.) ve pazar yerlerinin ödeme olarak kabul ettiği coin’lere veya token’lara ihtiyaç duyuyoruz. Coinbase, bu Mastercard iş birliği ile NFT satın alma süreçlerini pürüzsüzleştirmeyi, daha kolaylaştırmayı hedefliyor.

Coinbase Kıdemli Ürün Direktörü Prakash Hariramani yapılan açıklamada;

“Coinbase, daha fazla insanın NFT topluluğuna, ekosistemine dahil olamsını kolaylaştırmak için kullanıcı deneyimini basitleştirmeyi hedefliyor. “Milyonlarca insanın Bitcoin’e ilk kez kolay ve güvenilir bir şekilde erişmesine yardım ettiğimiz gibi, aynısını NFT’ler için de yapmak istiyoruz” dedi.

Mastercard’da Blokzinciri Ürünleri ve Partnerliklerden sorumlu Raj Dhamodharan;

“Daha fazla insanı güvenli bir şekilde bu ekosisteme dahil etmek, NFT pazarının gelişmesine yardımcı olmanın belki de en iyi yoludur. Mastercard, NFT’lerin altında yatan teknolojinin, sanatın ve koleksiyon ürünlerinin ötesinde, daha birçok alana yayılabilecek büyük bir potansiyel görüyor.” dedi.

Coinbase, NFT pazar yerini ilk olarak geçtiğimiz yılın Ekim ayında duyurmuş ve platformunun NFT’leri mint’lemek, satın almak ve trade etmek için kullanılabileceğini belirtmişti.

Dünyanın en büyük kredi kartı ve ödeme şirketlerinden biri olan Mastercard, son zamanlarda imza attığı kripto ortaklıklarıyla adından söz ettiriyor. Mastercard, ABD’deki trader‘lara, bankalara ve fintech’lere kriptopara çözümleri ve hizmetleri sunmak için Ekim ayında Bakkt ile çok yönlü bir ortaklığa adım atmıştı. Diğer ortaklıkları ise şu şekilde; Gemini, BitPay ve Mintable.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Kriptopara

Fantom (FTM), Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizleri I 19 Ocak 2022

KuCoin

Astar Network ($ASTR) KuCoin’de Listeleniyor: Astar Network ($ASTR) Nedir?