in

Coinbase, SEC Kararı Sonrası Lending Programını Rafa Kaldırdı

Coinbase tokenlerin ödünç verilmesi sonrası faiz karşılığı verecek bir ürün olan Lending’i SEC’nin kararı sonrası iptal etti. Şirket eski bir blog gönderisinde yaptığı güncelleme ile Lend ürünlerini rafa kaldırma kararını sessizce aldı.

Bundan birkaç gün önce SEC, Lend programının hayata geçtiği takdirde,  Coinbase’i dava etmekle tehdit etmişti. Coinbase de bu kararı anlayamadıklarını açıklamıştı. Şimdi ise Coinbase Lend ürünü planlarını rafa kaldırdıklarını duyurdu.

Coinbase

Coinbase ABD’li yatırımcılar için birçok yönden en büyük Amerikan dijital varlık ticaret platformu olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Nasdaq borsasında doğrudan bir listeleme yoluyla halka açıldığında Bitcoin rekor seviyeye yükselmişti. Firmanın değerlemesi ise 89 milyar dolara kadar yükselmişti. Bununla beraber şirket, düzenleyiciler önünde temsil edilmek için deneyimli menkul kıymetler avukatlarından oluşan bir kadro kurmuştu.

7 Eylül tarihinde Coinbase tarafından Armstrong, SEC’nin bu açıklamasına karşı “gözdağı verme taktikleri” demişti. Bu açıklama sosyal medyada kripto yatırımcıları tarafından oldukça fazla övgü olmuştu. Şimdi ise Coinbase Lend ürünleri platformunu hayata geçirmekten vazgeçmiş görünüyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Twitter’da Kendisi İçin Diktatör Yazdı

iOS 15: iPhone’unuzu Güncellemeden Önce Bilmeniz Gerekenler