içinde

Coinbase Pro Marjin Ticaretini Kapatıyor

ABD merkezli büyük kripto borsası Coinbase Pro, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (Commodity Futures Trading Commission CFTC) belirtilmemiş bir rehberliğine atıfta bulunarak bugün marj ticareti ürününü devre dışı bırakacağını söyledi.

Şirket, “Şu anda marjin ticareti kullanan müşteriler, 25 Kasım’da saat 14: 00’den itibaren yeni marj ticareti yapamayacak” dedi ve mevcut tüm marj pozisyonları sona erdiğinde bu ürünün Aralık ayında devre dışı bırakılacağını ekledi.

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, “ABD müşterilerini korumak ve onlara gönül rahatlığı sağlamak için marj kredisi ürünlerine yönelik açık ve sağduyulu düzenlemelere ihtiyaç duyulduğuna inanıyoruz” dedi.

Kaldıraçlı alım satım olarak da bilinen marjin ticareti, borçlanma fonları anlamına gelir, böylece potansiyel olarak daha yüksek bir kar elde edebilmek için mevcut fonlarınızla yapabileceğinizden daha büyük bir pozisyon alabilirsiniz.

Örneğin, 2: 1 kaldıraç oranıyla uzun Bitcoin’e (BTC) gitmek istiyorsanız, potansiyel getirilerinizin iki katına çıkması için 1.000 ABD doları sermaye kullanabilir ve fon ödünç alabilirsiniz. Bitcoin fiyatı daha sonra 10.000 ABD Dolarından 12.000 ABD Dolarına çıkarsa, getiriniz %20 değil %40 olur, bu örnekte günlük borçlanma ücreti eksi 200 ABD Doları yerine 400 ABD Doları’na eşit olacaktır.

Bununla birlikte, marj ticareti, yatırımcıların getirilerini artırmalarına olanak sağlarken, aynı zamanda kayıpların artmasına da neden olabilir, bu nedenle deneyimli tüccarlar, yeni gelenlere kaldıraçlı ticaretten uzak durmalarını tavsiye etme eğilimindedir.

Bildirildiği gibi, Mart ayında CFTC, dijital varlıkların fiili teslimatına ilişkin nihai kılavuzunu yayınladı. “Gerçek teslimatın” şu durumlarda gerçekleştiğini belirtti:

  • Bir müşterinin varlık üzerinde tam kontrole sahip olması ve bu varlığın teklif ettiği kişinin işlemden sonraki 28 gün sonunda artık üzerinde herhangi bir kontrolü olmaması
  • Teklif veren ve karşı taraf satıcı, işlem tarihinden itibaren 28 gün sonra, teminat, kaldıraç veya diğer finansman düzenlemeleri ile satın alınan herhangi bir emtia üzerinde herhangi bir menfaat, yasal hak veya kontrol sahibi değildir.

Devran Yıldırım tarafından yazıldı.

Bilgisayara olan merakımla birlikte 2018 yılında kripto para ile tanıştım, kripto paraya ilk adımımı eth mining yapmaya başlayarak attım. Altcoinleri öğrenerek devam eden bu maceramda bounty hunter olarak ilerlemeye başladım.
Forum ve telegram üzerinden yardım ihtiyacı duyan kişilere yardımlarımla da tanınırım. Blockchain alanında sosyal medya, marketing ekiplerinde görevler aldım ve bu görevlerimi başarılı ile tamamladım.

BinanceTR AVAX Airdrop Etkinliği

Bitcoin 20.000$’lık Psikolojik Seviyeye Ulaşmayı Başarabilecek mi?