in , ,

Coinbase, Personelinin %18’ini İşten Çıkarıyor!

Coinbase Global, mevcut piyasa koşullarına yanıt olarak işletme giderlerini yönetmeye yardımcı olmak için yeniden yapılanmanın bir parçası olarak yaklaşık 1100 işi veya küresel işgücünün yaklaşık %18’ini kesmeyi planladığını söyledi.

Kripto para ticaret platformu Coinbase, düzenleyici bir dosyada, 30 Haziran’daki mevcut mali çeyreğin sonunda yaklaşık 5000 toplam çalışanı olmasını beklediğini söyledi.

Coinbase geçen ay, aktif aylık kullanıcıların kripto değerlerindeki düşüşün ortasında ilk çeyrekte %19 düştüğünü bildirdi.

Ultra düşük oranlar bazı yatırımcıları en riskli yatırımlara girmeye teşvik ettiğinden, kripto para birimleri pandeminin başlarında yükseldi. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçen yılın sonlarında 68.990 dolarlık zirveden 14 Haziran Salı günü 21.000 doların altına düştü.

Coinbase, kripto para

Coinbase, çoğunlukla çalışan kıdem tazminatı ve diğer kıdem tazminatlarıyla ilgili toplam yeniden yapılandırma harcamalarında yaklaşık 40 milyon ABD Doları ila 45 milyon ABD Doları arasında bir maliyete maruz kalacağını tahmin ediyor.

Coinbase şirketinin yeniden yapılandırma planının ikinci çeyrekte büyük ölçüde tamamlanması bekleniyor.

Remote-first şirketi Coinbase, 2012’de kuruldu ve merkezi yok. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, Nisan 2021’de, hisse senetlerini doğrudan listeleyerek ve geleneksel sigortacı işe alma sürecini atlayarak halka açıldı. Hisseler ilk günü 328 ABD Doları civarında kapattı. 14 Haziran Salı günü yapılan piyasa öncesi işlemlerde hisse senedi %7 kayıpla 48.40 ABD dolarına geriledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin, Ethereum, ve Tron Güncel Fiyat Analizleri I 15.06.2022

Three Arrows Capital’in Geleceği Belirsiz