in ,

Coinbase, Layer-2 Ethereum Ağı Base’i Duyurdu!

ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, ETHDenver konferansında yeni Ethereum Layer-2 ağının deneme sürümü olan Base’i tanıttı. Açıklanan bilgilere göre ağın kendi tokeni olmayacak ve gelişimini desteklemek için Base Ecosystem Fund kullanılacak.

Kripto borsası Coinbase, Optimism’in OP Stack projesini kullanarak oluşturduğu Layer-2 ağı Base’i mevcut ve yeni kripto kullanıcılarının kullanımına sundu. Base’in testnet aşaması Perşembe günü Coinbase tarafından başlatıldı. Base, Ethereum ile sınırlı kalmayarak Optimism gibi Layer-2 ağlara ve Solana gibi diğer blockchain ekosistemlerine kolay ve güvenli erişim sağlayacak.

Coinbase ekibi verdiği demeçte, “Bugün, herkesin her yerde merkeziyetsiz uygulamalar veya zincir üzerinde “dapp‘ler” oluşturması için güvenli, düşük maliyetli, geliştirici dostu Ethereum Layer-2 ağı olan Base’in testnet lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Coinbase’de projelerden sorumlu başkan yardımcısı Will Robinson, “Kripto ürünleri oluşturma konusundaki son on yıllık deneyimimizden yararlanarak Base’i Coinbase’in içinde geliştiriyoruz ve zinciri zaman içinde kademeli olarak merkeziyetsizleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Coinbase, geliştiricilerin ürünlerini Base ile doğrudan entegre etmelerine ve Coinbase ekosistemindeki platformda tahmini 110 milyon doğrulanmış kullanıcıyı ve 80 milyar dolarlık varlığı hedefleyerek politikalar yürütmesine izin verecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

TrustFi Launchpad’in Yaklaşan IDO Duyurusu

Ethereum (ETH) Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi?