içinde

Coinbase İşe Alımları Durduruyor

ABD merkezli popüler merkezi kripto para borsası Coinbase, yeni işe alımları durdurduğunu ve yeni iş ilanlarını askıya aldığını duyurdu.

Coinbase genel müdürü Brock LJ’ye göre, kripto piyasasındaki çöküş nedeniyle yeni işe alımların durdurulduğunu ve şirketin çalışma şeklini yenilemesi gerektiğini belirtti.

“İş önceliklerimizi, mevcut çalışan sayımızı ve açık pozisyonlarımızı değerlendirdikten sonra, bu makro ortamın gerektirdiği süreç nedeniyle, kritik roller dışında güvenlik ve uyumluluk için belirlediğimiz yüksek standartları karşılayana kadar işe alımları durdurmaya karar verdik.”

Öte yandan Bloomberg, firmanın günümüzde 5.000 çalışanı bulunuyor. 2021’e kıyasla şirketteki çalışan sayısı %150 artmış durumda. Çalışanlara toplamda ödenen maaş tutarının 1.7 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu nedenle Coinbase borsası çalışanlara ödenen maaş miktarının düşürülmesi için adımlar atıyor.

“Bu, kararı almak kola olmadı, ancak en yüksek öncelikli alanlarda büyümemizi sağlamak için gerekliydi.”

Şirket, anlaşılmış ancak henüz işe başlamamış kişilerin anlaşmalarını da iptal edecek. İsminin gizli tutulmasını isteyen bir çalışan bir haber sitesine verdiği bir röportajda ilk iş gününe başlayamadan işten çıkarıldığı bildirildiğini açıkladı.

2012 yılında iş yöneticisi Armstrong Brian ve girişimci Ehrsam Fred tarafından kurulan Coinbase, kripto endüstrisindeki en değerli borsalardan biri olarak biliniyor.

24 Mayıs 2022 tarihinde açıklanan Fortune 500 listesinde 437. sırada yer aldı. Böylelikle şirket, Fortune 500’e giren ilk kripto odaklı şirket oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) İçin Kritik Veriler

STEPN Uygulamasını Kullanmaya Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler