in

Coinbase, Fortune 500’e Giren İlk Kripto Şirketi Oldu!

Coinbase

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Fortune 500’e giren ilk kripto odaklı şirket oldu. Listedeki şirketler arasında gelir artışında %514’lik bir oran ile Coinbase, Moderna’nın ardında yer alıyor.

Borsa, 2021 yılı için 7,8 milyar dolar gelir elde etti. 24 Mayıs’ta açıklanan Fortune listesinde 437. sırada yer aldı. Ancak gelir artışına göre sıralandığında Coinbase, 195. sırada yer alan Moderna’yı takip ediyor. Coinbase’nin gelirinin büyük kısmı işlem ücretlerinden geliyor.

Fortune’un baş editörü Alyson Shontell, hem Coinbase hem de Moderna’nın “COVID’in tuhaf koşulları altında gelişen” şirketler arasında yer aldığını belirtti.

Coinbase ayrıca kripto para birimlerinin artan popülaritesinden de yararlandı. Toplam kripto piyasası değeri Kasım ayında 3 trilyon doların üzerine çıkmadan önce, Coinbase kendisini NBA’den e-spor dünyasına kadar dijital varlıklara yatırım yapılabilecek bir pazar olarak gösterdi.

Coinbase

Şu an itibariyle Bitcoin, Coinbase (COIN)’in Nisan 2021’de halka açılmasından bu yana en düşük fiyatında. Şirketin hisseleri Kasım ayının en yüksek seviyesinden bu yana %80’in üzerinde düşüş gösterirken, ilk çeyrek geliri önceki çeyreğin toplamının yarısı kadar. Aylık işlem yapan kullanıcılar da bu süre zarfında 2 milyonun üzerinde azaldı.

Ancak hayal kırıklığı yaratan ilk çeyrek sonuçları Coinbase’e özgü değil. Block’un ilk çeyrek geliri yıldan yıla %51 ve önceki çeyreğe göre yaklaşık 200 milyon dolar düştü.

Ancak Coinbase endişe etmiyor. Şirket,19 Mayıs Çarşamba günü bir tweet attı.

Tweet, kripto endüstrisini “ölü” olarak değerlendirenlerle alay ediyor. Ve Coinbase, bu tweet’i sabitlemiş durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Uniswap, Tüm Zamanların İşlem Hacminde 1 Trilyon Doları Aştı

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 25 Mayıs 2022