in

Coinbase Cüzdanımı Trust Wallet’a Nasıl Aktarırım?

trust wallet

Bu yazımızda Coinbase cüzdanınızı recovery phrase (kurtarma ifadesi) kullanarak nasıl Trust Wallet’a aktarabileceğinizi anlatacağız.

1. Adım – Adresinizi Bulma

Öncelikle, Coinbase cüzdanınızın Public Key’ini veya Ethereum adresinizi bilmeniz gerekir. Bunlar, işlemleri doğru yapıp yapmadığımızı onaylamak için gerekli olacaktır.

Coinbase cüzdanınızı açın, adresinizi görebilmek için Receive butonuna tıklayın. Ethereum (ETH) seçeneğine tıklayın ve ETH adresinizi not alın. Mümkünse ekran görüntüsü alın.

2. Adım – Kurtarma İfadenizi Bulma

Settings (Ayarlar) sekmesinden Security (Güvenlik) kısmını açın. Recovery Phrase (Kurtarma İfadesi) butonuna tıklayın ve ekranda yer alan ifadeyi not alın.

Uyarı: Kurtarma ifadenizin ekran görüntüsünü almak güvenli olmadığından Trust Wallet bunu önermez.

3. Adım – Trust Wallet İçe Aktarma Sayfasına Erişim

Cüzdanınızı içe aktarma işlemine başlamak için Trust Wallet uygulamasını indirin. Resmi platformlardan indirmeye dikkat edin.

App Store aracılığıyla indirmek istiyorsanız buradan linke ulaşabilirsiniz.

Google Play aracılığıyla indirmek istiyorsanız buradan linke ulaşabilirsiniz.

İndirdikten sonra uygulamayı açın ve Settings (Ayarlar) butonuna tıklayın. Ayarlar ekranında Wallets (Cüzdanlar) butonuna basın. İçe aktarma sayfasına gitmek için sekmenin sağ üstünde yer alan + simgesini seçin. Açılan listeden Ethereum’a tıklayın.

4. Adım – Kurtarma İfadesiyle İçe Aktarma

Import Ethereum (Ethereum Cüzdanını İçe Aktar) ekranında Phrase (İfadeler) kısmı bulunur. Recovery Phrase yazarak aratın. Eğer QR kodunuz varsa bunu da okutabilirsiniz. Cüzdanınızı daha sonra kolayca bulabilmek için cüzdana bir isim verin. Sonrasında Import (İçe Aktar) butonuna tıklayın.

trust wallet

5. Adım – Trust Wallet ve Coinbase’te Adreslerinizi Karşılaştırın

İçe aktarma işleminiz tamamlandıktan sonra Coinbase’te ve Trust Wallet’ta yer alan Ethereum adreslerinizi karşılaştırın. Eğer adresler aynıysa işlemi başarıyla gerçekleştirdiniz demektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Acala Network (ACA) Nedir? Nasıl Alınır? 

Avalanche (AVAX) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?