in ,

Coinbase Custody Nedir?

Coinbase Custody, Amerika merkezli kripto varlık platformu Coinbase’in sunduğu saklama hizmetidir. 

Coinbase Custody, müşterilerin yararı gözetilerek tüm dijital varlıkların güvenle muhafaza edilmesi için kullanılır ve New York eyalet bankacılık yasaları kapsamında bağımsız sermayeli bir işletmedir. İşletme, büyük finans ve güvenlik deneyim firmaları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Müşterilerine geniş varlık desteği sunan Coinbase Custody, her hafta yenileri eklenen 360’dan fazla varlığı desteklemektedir. 

Custody, kolay çevrimiçi müşteri erişimi ile özel anahtarların güvenliğini dengelerken aynı zamanda müşterilerin kripto paralara hem güvenli hem de aktif olarak yatırım yapmalarına olanak sağlar. Stake özelliği de sunan Coinbase Custody, Solana, Tezos, Cosmos, Polkadot, Celo ve Ethereum için staking desteği sağlıyor. 

Coinbase Custody Bize Neler Sunuyor? 

  • Yalnızca bireylere değil, kurumlara yönelik kripto varlık muhafaza çözümleri de sunar.
  • Coinbase Custody, yetkisini New York Eyaleti Bankacılık Yasası’ndan alan bir emanetçidir.
  • Güvenli çevrimdışı depolama ile saklanan varlıklar aracılığı ile staking’e olanak tanır ve bu teknolojiye sahip ilk emanet hizmeti Coinbase Custody tarafından sunulmaktadır. 
  • Varlıklarını Coinbase üzerinde çevrimdışı depolayan kullanıcılar, protokolde alınacak önlemlere ilişkin düzenlenen oylamalara katılabilir ve yönetişim faaliyetlerinde karar mekanizmasında rol alabilirler.

Coinbase Custody Güvenli mi? 

Coinbase Custody, geliştiricileri tarafından en güvenli soğuk depolama uygulaması iddiası ile geliştirildi ve tanıtıldı. Coinbase Custody’de işlem ve varlık güvenliğinde hisse ispatı konsensüsünden yararlanılır. OTP ve KYC kimlik doğrulaması dışında, e-posta doğrulaması ile güvenlik sağlar. 

Coinbase Custody Avantajları 

  • Bireyler dışında kurumlara da güvenli depolama hizmeti sunar.
  • Coinbase Exchange gibi güçlü bir merkeziyetsiz borsa tarafından kullanılır.
  • Lisanslı saklama hizmetleri sunar.
  • Sıcak ve soğuk depolamada kullanıcılar, aralarında Lloyd’s of London dahil olmak üzere A XV/A+ dereceli sigorta şirketlerinin oluşturduğu küresel sendika tarafından sağlanan poliçe ile güvence altındadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Zecrey Legend Testnet Yayınlandı! Nasıl Katılınır?

Farmer’s Dilemma için Yeni Bir Konsept: Subspace Nedir?