Coinbase, Circle Internet Financial’da Hisse Satın Aldı!

Kripto para borsası Coinbase, stablecoin’lerin ve özellikle USDC’nin uzun vadeli başarısına yönelik uyum ve yatırımlarına devam etmek için Circle Internet Financial’da hisse satın aldı. Şirket, piyasanın ikinci büyük stablecoin’i olan USD Coin’i (USDC) çıkaran Center Consortium ortaklıklarını feshedecek. 

Bu anlaşmanın bir parçası olarak Circle, USDC’nin ihracını ve yönetimini tamamen kendi bünyesine dahil edecek. Ayrıca, USDC ile entegre altı blok zincir daha ekleyerek toplam desteklenen blok zinciri sayısını 15’e çıkaracak. Polkadot, Near, Optimism ve Cosmos, tanımlanmamış olsa da Circle’ın 2023’te eklemeyi planladığı zincirler olduğu biliniyor. Bununla birlikte Coinbase, Base adlı kendi blok zincirini başlattı.

 

Coinbase resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Coinbase müşterileri için Coinbase’de USDC’de herhangi bir değişiklik olmayacak ve Coinbase, gazsız transferler ve ödüller de dahil olmak üzere bugün keyfini çıkardığınız tüm avantajlarla USDC’yi tüm platformlarımızda desteklemeye devam edecek.”

Dolara sabitli stabilcoinlerin dünyasında son zamanlarda büyük değişimler yaşandı. Son zamanlarda fintech devi PayPal, Paxos ile birlikte kendi PYUSD tokenini piyasaya sürerek Tether’in USDT ve USDC hakimiyetini sarsacak bir adım attı.

Coinbase’in ürün yönetiminden sorumlu Phil McDonnell’a göre, Coinbase’in bakış açısına göre USDC’nin geleceği, kripto ticaretinin çok ötesine, döviz, sınırlar arası fon transferleri ve finansal katılım gibi alanlara uzanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Koinsaati, Kriptopara, Cüzdan

Üstad Splinter: TVL Neden Önemlidir?

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?