içinde

Coinbase Büyüyor

Coinbase 2000 Kişiyi İşe Almayı Planlıyor

ripple,XRP

Coinbase artan talebe ayak uydurabilmek amacıyla 2000 kişiyi işe alıp operasyonlarını genişletmeyi amaçlıyor.

15 Şubat’ta yayınlanan bir blog yazısında Coinbase, önündeki fırsatlardan etkin bir şekilde yararlanmak, ürünlerini geliştirmek ve aynı anda yenilerini üretmek için daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Kripto para ticaret platformu, bu fikirleri gerçekleştirebilmek için 2000 kişiyi işe almayı planlıyor. Coinbase’in açıklaması şu yönde oldu;

“2022’de ürün, mühendislik ve tasarım ekiplerimize 2000 çalışan eklemeyi planlıyoruz. Web3’ün geleceği için muazzam ürün fırsatları görüyoruz. Sektörümüz emekleme dönemini yaşıyor, bireylerin katılımı amacıyla yeni fikirler üretmek kripto endüstrisini yönlendirmek için önemli.”

Coinbase Ürünlerini Genişletiyor

Bununla birlikte San Francisco merkezli şirket; platformun güvenliğini, kullanım basitliğini ve erişilebilirliğini geliştirmenin yanı sıra, NFT’ler gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içerikleri barındıracak şekilde ürün yelpazesini genişlettiğini duyurdu.

Platform, sektörün kripto para alanında önemli bir noktaya ulaşıldığına dikkat çekiyor. Kripto firmalarının her zamankinden daha görünür olmasıyla birlikte kamuoyunun kabulü tüm zamanların en yüksek seviyede olduğunu ve bu durumun Web3 uygulamalarının çoğalması için yeni olasılıkları ortaya çıkardığına inanıyor. 

Diğer taraftan platformun daha fazla çalışanı işe alma zamanlaması; firmanın yaratıcı bir QR kod reklamıyla Super Bowl’daki ilk çıkışının ışığında olması kayda değer. 

Platform, Super Bowl’daki dikkat çekici reklamıyla gündeme gelmişti. Hatırlanacağı üzere 60 saniyelik reklamın neredeyse tamamı, ünlü zıplayan DVD logosunu anımsatan, parlak renkli, zıplayan bir QR kodundan oluşuyordu. Şirketin “Daha az laf, daha çok Bitcoin” temalı reklamı, Coinbase uygulamasına çok fazla ziyaret çekerken bir süre sonra uygulamanın çökmesine neden olmuştu. 

Kodu tarayan izleyiciler Coinbase’in tanıtım sitesine yönlendirilirken, tanıtımda yeni kayıt açanlara 15$ değerinde Bitcoin hediye edildi ve ödül değeri 3 milyon dolar olan bir çekilişe katılma hakkı sağlandı. 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

JPMorgan, Decentraland’da!

Segregated Witness (SegWit) Nedir?