in ,

Coin Vesting Takvimlerine Nereden Bakılır?

Vesting; ekip, ortaklar, danışmanlar ve projenin gelişimine katkıda bulunan diğer kişiler için belirli bir süre zarfında kenara bırakılan ya da kilitlenen bir miktar tokendir.

Vesting kavramı dilimize hakediş olarak çevrilmektedir. Blok zincir projeleri, tokenlerini bir kitlesel satış etkinliği aracılığıyla halka arz eder. Yeni bir tokeni desteklemek isteyen kişiler, kitle fonlamalarına katılırlar. Kitle fonlamaları döneminin sonunda ise her katılımcı yaptığı yatırımın karşılığına denk gelecek şekilde token kazanır. 

Vesting takvimi ise bir kripto tokeninin arzı olarak adlandırılan önceden oluşturulmuş çizelgelerin bütünüdür. Yatırımcılar genelde vesting çizelgesi söz konusu olduğunda iki farklı gruba ayrılmaktadır. Bu iki grup genelde ekip üyeleri ve erken yatırımcılardan oluşmaktadır. Yatırımcıların birbirinden ayrılmasının temel sebebi, hak ediş sürelerinin birbirlerinden farklı olmasından kaynaklanır. Vesting takvimi, arzın zaman içinde talep doğrultusuna göre istikrarlı olarak büyümesine yardımcı olur. Böylelikle projenin potansiyel olarak büyümesi ve sürdürülebilir olması sağlanmaktadır. 

Vesting ve vesting takvimini anladığımıza göre şimdi gelelim coin vesting takvimlerine nereden bakıldığına. Projelerin hakediş takvimlerini öğrenmek ve bu takvimleri görüntülemek için birçok site mevcut. Bu siteler arasında en bilinenlerden biri ise token.unlocks’tur. Projelerin vesting takvimlerine her projenin kendi whitepaper’ından da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Whitepaper’lara ise projelerin resmi web sayfaları üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Birimleri Nasıl Değer Kazanır?

Faiz Kararı Öncesi Bitcoin (BTC) 30.000 Doların Altında Fiyatlanıyor