in , ,

Coin Bureau Açıkladı: REN “Undervalued” Bir Proje

Coin Bureau’ya göre Ren (REN) projesi “DeFi ekosistemindeki en güçlü temellerden” birine sahip, ancak yatırımcılar tarafından henüz fark edilemedi. 2017 yılında kurulan Coin Bureau, DeFi projesinin giderek daha önemli bir sorunu (zincirler arası birlikte çalışabilirlik) çözerek hızlı bir yükseliş görebileceğine inanıyor.

REN ile kullanıcılar Ethereum ve diğer blok zincirlerde Bitcoin, Bitcoin Cash ve Zcash ticareti yapabilirler. Bu, projenin özelliklerinden biri olan REN Sanal Makinesi (RenVM) ile mümkün kılınmıştır ve kullanıcıların işlem yapmak istedikleri belirli bir miktarı, örneğin Ethereum’u basmasına izin verir. Böylece kullanıcılar ERC-20 standardı ile basılan Bitcoin’i renBTC olarak alıp satabilirler. Bunun için, gelişmiş gizlilik algoritması “Shamir’in Gizli Paylaşımı (Shamir’s Secret Sharing)” ile çalışan bir dizi “karanlık düğüm” kullanır. Coin Bureau analistinin dediği gibi, bu algoritma, kullanıcıların herhangi bir kişisel veriyi paylaşmak zorunda kalmadan protokol üzerinde çalışmasına olanak tanıyor:

“REN, birlikte çalışabilirliği doğrudan ele alan birkaç kripto para birimi projesinden biri. REN’in Ethereum’daki (renBTC) sarılı Bitcoin’in piyasa değeri, son birkaç ayda 1 milyar doların üzerine çıktı. Bununla birlikte REN protokolü diğer zincirleri desteklemek için büyümesini sürdürmeye devam etti.”

Protokol, önemli ortaklıkları pekiştirmeyi başardı. Bunların arasında, kullanıcıların Polkadot’ta BTC basmasını sağlamak için Acala Network ile yapılan bir işbirliği var. Ayrıca REN’in arkasındaki ekip, Binance Smart Chain, Filecoin, Dogecoin, Digibyte, Avalanche ve diğerleri için çok zincirli bir destek güncellemesini duyurdu. Ayrıca, REN tokenini yakın zamanda Coinbase de listeledi. REN ayırca Alameda Research ile bir diğer önemli işbirliği yapmıştır. Bu kripto şirketi FTX borsasının ve Solana blok zincirinin arkasındaki ekiplerden birisi. Bu nedenle Coin Bureau, REN’in yakın gelecekte bu blockchain ile olası bir entegrasyonunu tahmin ediyor. Analist sözünün devamında şunları da ifade etti:

“REN fiyatını artıran sadece hype değil. Tam tersine, REN’in sağlam tokenomics’i var. Örneğin, REN’in maksimum supply’ı 1 milyar. Bu arz, 45.000 cüzdana eşit olarak dağıtılır…”

REN’in yükselme potansiyeli ile ilgili olarak, analist tokenin nispeten düşük Toplam Değer Kilitli (TVL) nedeniyle yükselebileceğini belirtti. Bununla birlikte, talebin çoğunun CNF’nin bildirdiği tıkanıklık nedeniyle yüksek alım satım ücretleriyle karşı karşıya olan Ethereum’un blockchain kullanıcılarından geliyor. Analist, “küçük yatırımcılar” protokolü daha sık kullanırsa token fiyatının keskin bir şekilde artacağını varsayarak şunları ifade etti:

“Daha önce de bahsettiğim gibi, REN’in yaygınlığı inanılmaz. Bu, fiyat diğer kripto para birimleri gibi yükseldiğinde hiçbir balinanın REN tokenlerini yeni yatırımcılara aktarmayacağı anlamına gelir. REN’in ayrıca düşük bir piyasa değeri vardır, bu da onu daha yüksek fiyatlara çıkarmak için çok fazla sermaye gerektirmeyeceği anlamına gelir.”

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Polkadot (DOT) Fiyat Analizi

Binance Pay

Binance Pay Nedir ve Ne İşe Yarar?