in ,

Coca-Cola, Ethereum Layer 2 Base’de ‘Masterpiece’ NFT Koleksiyonunu Tanıttı

Coca-Cola, “Masterpiece” NFT koleksiyonunu Ethereum Layer 2 ağda başlattı. Koleksiyon, bir Coca-Cola şişesiyle iç içe geçmiş klasik ve modern sanat eserlerini içeriyor.

Coinbase, yaptığı açıklamada, “Coca-Cola, Global Masterpiece kampanyasını önde gelen sanatçıların ikonik çalışmalarıyla zincire taşıyor” dedi. NFT koleksiyonu, Edvard Munch’ın “Çığlık” ve Johannes Vermeer’in “İnci Küpeli Kız” gibi klasik şaheserlerini Aket ve Vikram Kushwah gibi sanatçıların çağdaş parçalarıyla birleştiriyor.

Ünlü Coca-Cola şişesiyle iç içe geçerek zincir üstü bir koleksiyon parçası oluşturuyor. Koleksiyon, şirketin kısmen yapay zeka tarafından oluşturulan yakın tarihli “Masterpiece” reklamından esinlenmiştir.

Coca-Cola, Temmuz 2021’de dört benzersiz NFT’yi açık artırmaya çıkararak hayır kurumları için 575.000 doların üzerinde para toplamıştı. Şirket ayrıca Temmuz 2022’de 136 koleksiyon parçası piyasaya sürdü.

“Onchain Summer” girişimi, Layer 2 zincirinin verimliliğini ve maliyet etkinliğini göstermeyi amaçlayan, hepsi Base tarafından desteklenen bir dizi on-chain sanat, oyun ve müzik projesiyle Base’in minnet lansmanını kutlamak için 9 Ağustos’ta başladı. Coca-Cola koleksiyonu, “New Era ETH” ve “New Era BTC” NFT’lerini içeren Friends With Benefits gibi projelere yer veriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

dYdX Foundation: Yönetişim Özeti

FED Korkusu ve ABD Ekonomisi Bitcoin (BTC) Fiyatını Sarsıyor