içinde ,

Cloudflare Kesintisi Hakkında Resmi Açıklama Yapıldı

İçerik dağıtımı, internet güvenliği, sunucu ve altyapı sağlayıcısı Cloudflare ’da kesintiler yaşanıyor. Bu kesintiler, kripto para borsalarında da erişim sorununa sebep oldu.

Cloudflare, günümüzün en büyük içerik dağıtım ağlarından biri olmasının yanı sıra  hız optimizasyonuna ve çeşitli siber güvenlik hizmetlerine Dağıtılmış Hizmet Reddi (Distributed Denial-of-Service- DoS) koruması sağlar. ABD merkezli şirket büyük kurumsal firmalar da dahil olmak üzere milyonlarca müşteriye sahiptir.

Cloudflare’ın, bloglar, kripto para birimi hizmetleri ve daha fazlasını kapsadığı bir dizi web sitesi ve çevrimiçi hizmet verdiği ağlar aniden çöktü. Web siteleri arasında; FTX, KuCoin, Coinbase, BitMEX, Amazon, Minecraft, Steam, Discord, Telegram, GitLab yer alıyor.

Kripto,

Bu çöküş aynı zamanda bağlantı dedektörlerinin çökmesi anlamına geliyordu. Cloudflare’ın kapsamı ve ölçeği göz önüne alındığında, firmanın ağı çöktüğünde tüm internet ağları etkileniyor. Sabah yapılan bir güncellemede Cloudflare’ın servis ekibi, “hizmetlerimiz ve ağımızla ilgili yaşanan sorun üzerinde çalışmalarımız sürüyor” açıklamasında bulundu.

“Kullanıcılar, Cloudflare’nin ağına veya hizmetlerine erişirken hatalar veya zaman aşımları yaşayabilir. Sorunu araştırmaya devam ederken etkinin kapsamını netleştirmek için bu durum sayfasını güncelleyeceğiz.”

Yaklaşık 30 dakika sonra yapılan başka bir güncellemede Cloudflare, sorunu tespit etiğini ve düzeltmelerin uygulandığını açıkladı. Cloudflare yaşanan kesintinin sebebini “critical P0” olayı olarak tanımladı. Bununla birlikte şirket kesintinin geniş bölgelerdeki bağlantıyı etkilediğini ve 500 hataya sebep olduğunu aktardı. Yapılan iyileştirmeler işe yaradı ve şu an tüm siteler düzgün çalışıyor durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Vasil Hard Fork’u İleri Bir Tarihe Ertelendi! Yeni Tarih Ne Zaman?

Kripto Kredi Platformu Babel Finance Batıyor mu?