içinde ,

Circle, Kitlesel Fonlama Platformu Crowdcube’a 13.5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

circle

Birleşik Krallık merkezli kitlesel fonlama platformu Crowdcube, Avrupa’ya açılmak amacıyla ödeme altyapısı şirketi Circle’dan 13,5 milyon dolar yatırım aldı. Circle, bu yatırım kararıyla Draper ve Balderton Capital gibi Crowdcube’a yatırım yapmış yüksek profilli girişimciler topluluğuna dahil oldu.

Avrupa Komisyonu, geçtiğimiz günlerde AB’deki kitle fonlama piyasasının ABD ve İngiltere gibi diğer büyük ekonomilere kıyasla az gelişmiş olduğunu tasdik etti. Ayrıca; Komisyon, 10 Kasım’da tüm Avrupa bölgelerinde geçerli olacak ortak kurallara yönelik yasal düzenlemeyi onaylamıştı. Crowdcube, bu yeni yatırım fonunu, Avrupa’da onaylanan yeni mevzuattan yararlanmak ve Avrupa pazarlarına girişini hızlandırmak için kullanmayı umuyor.

“Circle’ın stratejik yatırımı ile bizim Avrupa’daki on yıllık sermaye artırma deneyimimiz ve bilgi birikimimiz birleştiğinde, Crowdcube, Avrupa’nın yüksek büyüme yatırım pazarından yararlanmak için son derece iyi bir konumdadır.

-Crowdcube CEO’su Darren Westlake”

Crowdcube’a yaptığı yatırım, Circle’ın kitle fonlaması alanındaki ikinci yatırımı. Şirket, 2019 yılında New York merkezli SeedInvest’i satın almıştı.

circle

Son yasal düzenlemelerle birlikte, Avrupa Birliği’ndeki şirketler artık Avrupalı yatırımcılardan (ve Birleşik Krallık ve ABD’deki yatırımcılardan) 5 milyon Euro’ya kadar para toplayabilir. Crowdcube, AB ve İngiltere’nin yasal onaylarına sahip ilk platform olmayı hedefliyor. Crowdcube’un Avrupa’ya ilk giren yatırım fonlama kurumu olması, yatırımcılara ve girişimcilere sınır ötesi sermaye fırsatlarına erişim sağlayacaktır.

Circle’a Dair

Circle, büyüklüğü fark etmeksizin işletmelerin, dünya çapında ödemeler, ticaret ve finansal uygulamalar için dijital para birimlerinin ve halka açık blokzincirlerin gücünden yararlanmasını sağlayan küresel bir finansal teknoloji firmasıdır. Firma, önde gelen dolara sabitli dijital para birimi USD Coin’in (USDC) ana operatörüdür.

Dolar

Bugün Circle’ın işlem hizmetleri, ticari hesapları ve API’leri, finansal değerin zahmetsizce değişimini sağlayarak, herkes için küresel ekonomik refahı artırma vaadini taşıyan yeni nesil finansal hizmetler ve ticaret uygulamalarına imkân tanımaktadır. Ayrıca Circle, ABD’de çevrimiçi olarak 400 milyon doların üzerinde fon sağlayan ve 600.000’den fazla yatırımcı ağını destekleyen lider fon toplama platformu SeedInvest’i işletmektedir.

Crowdcube’a Dair

Özel ve kamu şirketlerine perakende yatırım için bir pazar olan Crowdcube, girişimcilere toplulukları tarafından desteklenmenin yanı sıra finansman sağlama imkânı da sunar. Yatırımcılar içinse Crowdcube, profesyonel yatırımcılarla sınırlı olacağına inandıkları yenilikçi işletmelerin hisselerini özenle seçebilmelerine olanak sağlıyor. 2011 yılında kurulduğundan bu yana Crowdcube, 1130’dan fazla anlaşmayı finanse etti. Bir milyondan fazla üye ile bugüne kadar platforma toplam 1 milyar sterlin yatırım yapıldı.

Bu da ilginizi çekebilir: Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler oldu? | 22 Kasım 2021

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Berat Yusuf Öz tarafından yazıldı.

Lisans eğitimini ESOGÜ Tarih Bölümünde tamamlayan Berat Yusuf, eğitimine Anadolu Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans programlarında devam etmekte. İktisat Tarihi, finans, para piyasaları, blok zincir ve kripto paralar ile ilgilenmektedir.

Gear

Gear: Ultra Ölçeklenebilir Parachain

Kriptopara

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi | 24 Kasım 2021