in

Circle, Grab İle Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Popüler stablecoin USDC’nin ihraççısı Circle, Web3 deneyimlerini Singapurlu müşterilere sunmak için araç çağırma uygulaması Grab ile ortaklık kurdu.

Ortaklığı 14 Eylül’de duyuran Circle, yeni Web3 hizmetlerinin Singapur merkezli Grab kullanıcıları tarafından Grab Web3 Cüzdanı aracılığıyla kullanılabileceğini söyledi.

Yeni hizmetler, geleneksel firmaların stablecoin’leri, dijital varlıkları ve akıllı sözleşmeleri benimsemelerine yardımcı olmak için tasarlanan Circle’ın yeni Web3 hizmetleri platformunun Grab uygulamasına entegrasyonu yoluyla etkinleştirildi. Pilot uygulamanın bir parçası olarak, uygun Grab uygulaması kullanıcıları blok zinciri özellikli bir cüzdan oluşturabilir, ödüller ve koleksiyonlar kazanabilir ve NFT kuponlarını kullanabilirler.

Duyuruda, Grab Web3 cüzdanının, yaklaşan F1 Singapur Grand Prix’i sırasında Singapur’daki popüler mağazalarda SG Pitstop Pack NFT kuponları sunacağı da belirtildi.

2012 yılında MyTeksi adıyla kurulan Grab uygulaması, merkezi Singapur’da bulunan çok uluslu bir teknoloji şirketi olarak öne çıkıyor. Şirket, Singapur, Malezya, Kamboçya, Endonezya, Myanmar, Filipinler, Tayland ve Vietnam gibi ülkelerde akılı telefonlarda araç çağırma, yemek teslimatı ve dijital ödeme hizmetleri için bir süper uygulama sunuyor. Grab uygulamasının Güneydoğu Asya’da 330 şehirde 187 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiği biliniyor.

Circle’ın Grab ile ortaklığı ise şirketin ülkede devam eden genişlemesine dayanıyor. Circle, Mayıs ayında resmi ofisini açtıktan sonra Haziran 2023’te Singapur Para Otoritesi’nden Büyük Ödeme Kurumu lisansı almıştı. Daha önce Circle, yerel Web3 girişimlerini desteklemek için Singapur’un hükümet destekli blockchain ekosistemi kurucusu Tribe ile iş birliği yapmıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

BTC

Glassnode: “Bitcoin’in Sessiz Serüveni Volatiliteyi Artırabilir”

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi