in ,

Çin Menşeili Varlıklar Yükselişe Geçebilir mi?

1 Haziran’da Hong Kong’da kripto para birimlerini tanımaya yönelik bir etkinlik planlanıyor. Bu etkinliğin “Çin madeni paraları” trendini tetikleyebileceği düşünülüyor.

Bu sabah Hong Kong, Dijital Hong Kong Doları (CBDC) olan e-HKD için Pilot Programı başlatacağını duyurdu. CBDC, üç aşamalı bir yaklaşım için planlanmıştır. Yeni programın ilk iki aşaması için önem arz eder.

Dijital Hong Kong dolarının aşağıda bahsedilen altı alanda kullanılması planlanıyor:

-Kapsamlı ödemeler

-Programlanabilir ödemeler

-Çevrimdışı ödemeler

-Tokenize mevduatlar

-Web3 işlem mutabakatları

-Tokenize edilmiş varlık yerleşimleri

Pilot programa dahil olan birkaç şirket arasında Alibaba Groups Alipay Financial, Mastercard Asia, Ripple Labs, Visa ve HSBC yer alıyor.

1 Haziran’dan itibaren, hükümetin bir lisanslama sistemi getirmesinden sonra Hong Kong’daki kripto borsalarının düzenli müşterilere hizmet sunmasına izin verilecek.

Birinci sınıf projeler şunları içerir:

$CFX – Çin’in Instagram’ını güçlendirmek ve BSIM’i geliştirmek

$CKB – Çin’in Kamu Blok Zinciri

$COCOS – Çin’in Oyun Blok Zinciri, Binance Destekli, Yeniden Markalaşma

$LINA – Binacne Launhpad, Hong Kong’dan Çapraz Zincir Değişimi

Çin’in kripto para birimlerini resmi olarak yasallaştırma kararıyla, Hong Kong’dan piyasaya akan önemli bir sermaye akışı olacağı bekleniyor.

Kaynak: @hc_capital

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Yapay Zeka ve DeFi Ekosistemi

Bitcoin

Haziran-Ağustos Dönemi BTC Tahminleri