in

Çin Kripto Yasakları Kullanıcıları Uniswap Gibi Merkeziyetsiz Borsa Kullanmaya Teşvik Ediyor

AMM, Unıswap

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Çin’den yasaklama haberleri ile çalkalandı. Bu yasak sonucunda Binance ve Huobi gibi önde gelen kripto borsaları ülkeden çekilmeye başladıklarını açıkladı. Yıl sonuna kadar Çin’li müşterilerin azaltılacağı ve sonucunda Çin’li müşteri kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Kullanıcılar Merkeziyetsiz Borsalara Yöneliyor

Bu senaryoda bir kazanan varsa o da merkeziyetsiz borsalardır diyebiliriz. Bildiğiniz üzere merkeziyetsiz borsalarda KYC uygulamaları gerekmiyor ve geleneksel borsa anlayışından farklı olarak likidite havuzları ve AMM teknolojisi ile çalışıyor. Bununla beraber herhangi bir devlet kontrolüne bağlı değiller.

Bu sebeple merkeziyetsiz borsalar birden değer kazandı. Çinli kullanıcıların merkeizyetsiz borsalara olan talebiyle Uniswap token UNİ %40’ın üzerinde değer kazandı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Şampiyonlar Liginde Socios Derbileri Haftası

Bitcoin

Bitcoin Çöküşün Eşiğinde mi? | Glassnode Verileri Ne Diyor?